Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van öntözőzsákkal? Használtok ilyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne ki milyen tapasztalatokat szerzett öntözőzsákkal (faöntözés), érdemes-e ilyet venni. Az egyik áruház holnaptól meglepően jó áron hírdeti...Ezekből is van gagyi és jó verzió?

#öntözőzsák
2022. márc. 2. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen fákat es miért akarod öntözni.

A fiatal csemetékre nem tudod rárakni meg nem is kell nekik ennyi víz.

A nagy öregebb fákat meg nálunk nem szokás öntözni mivel kapnak elég csapadékot.

Én biztos nem vennék neked mi szükséged van rá?

2022. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nagyon messze élünk egymástól. Itt az Alföldön borzasztó szárazak és forróak a nyarak, folyamatos öntözés nélkül kiszáradnának a fák is. Az öntözésnek pedig több szempontból hatékonyabb formája a csöpögtetés, mint az árasztás, illetve van néhány árokhoz közeli gyümölcsfánk, amelyet nem is lehet rendesen meglocsolni máshogy, ezért találom jó ötletnek ezeket a zsákokat. Véleményeket viszont sehol nem találtam róluk, se pozitívat, se negatívat, pedig már a kiválasztásnál is érdekes, hogy miért kerül látszólag két azonos jellemzőkkel bíró zsák közül az egyik 13 ezer forintba, míg a másik 3 ezerbe. Ma mindenesetre vettem ötöt, így saját tapasztalatot gyűjtök, azután ha érdekel majd valakit a későbbiekben már tudok mit mondani róluk.
2022. márc. 3. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Futóhomok van nálatok? Ha nem, akkor egy baromság az egész. A fákat sehol nem kell naponta öntözni.

Nekem is van az Alföldön vagy 50 gyümölcsfám, vályogtalajon. Olyan távolságra vannak egymástól, hogy még a nagy méretű, idős fáknak is elég területük legyen összegyűjteni a vizet. (Pedig csak 40-50 cm termőréteg van a sárga agyag felett.) Ki még nem száradt soha semelyik, olyan száraz nyár is csak 2 volt az elmúlt 25 évben (egyik tavaly), amikor kénytelen voltam rászánni az időt az öntözésre. De nem a fák miatt, hanem a termés miatt, hogy elérjenek egy bizonyos méretet. Amiket nem öntöztem, azok se száradtak ki, csak kisebb lett a termés.

Ha otthon, a kertben vannak a fák, akkor a legolcsóbb megoldás talán az, hogy veszel 2000-ért egy lepukkant 200 l-es műanyaghordót, az aljába beleszerelsz egy elzárható szelepet (pl. csapos indítót).

[link]

Odateszed egy fa alá, este teleengeded vízzel, reggel megnyitod, estére üres lesz, teheted másik fa alá. Tehetsz a szelepre 2-3 méter csepegtető szalagot is, de ne üzemszerű működésre készülj, hanem kilyukasztgatod a csövet, hogy erősebben menjen.

Nincs az a fa, aminek ne lenne elég 2 hetente 200 liter víz ha nem sívó homokon áll.

2022. márc. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!