Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legstrapabíróbb,...

Melyik a legstrapabíróbb, gondozást nem igénylő drótkerítés, és mivel érdemes rögzíteni?

Figyelt kérdés

Horganyzott drót, műanyag, és műanyagbevonatos acélkerítés között vacillálok. Első körben talán az ár irányadó, mert úgy sejtem, hogy a legjobb pont a legdrágább lehet, de kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.

Földből 40 cm magasan kiálló és 20 cm széles, kb. 30 méter hosszan futó vízszintesen betonalapra, és azon 2-3 méterenként elhelyezett, másfél méter magas, kb. 20x30 cm keresztmetszetű függőleges betonoszlopokhoz rögzíteném.

A földből kiálló, vízszintesen futó betonalapba öntöttek rögzítőfüleket, az oszlopokban pedig vannak kb. 2 cm átmérőjű, vízszintes keresztmetszeti lyukak középen a rögzítéshez.

Rögzítésnél szintén érdekelne, hogy ti mit használnátok? Horganyzott drótot, gyorskötözőt (igen, ez elég hülye ötletnek tűnik, de ki tudja...), esetleg valami mást?



2022. ápr. 20. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Műanyag hálóra gondolsz? Hát, azt egy bicskával ki lehet vágni, viccből is. Persze, a drótot is el lehet csipkedni, de ehhez való szerszám nem szokott csak úgy véletlenül lenni az ember zsebében.

A horganyzott drót kb. 2 év után elkezd úgy lájtosan rozsdásodni, 5-6 év után már látványosan rozsdás. De ha ez nem probléma, akkor mehet, mert nem fog elporladni egyből, csak úgy 40 év alatt.

Mostanában ezek a leheletvékony, 1,7-1,8 mm-es drótból lévő fonatok vannak, ezek olcsók. Néha azért még lehet találni 2,5 mm körülit, ezek sokkal erősebbek, viszont ennyivel drágábbak is.

A műanyag bevonatú egyértelműen mutatósabb. 1-2 évtized alatt azért a bevonat eltöredezik, és ha alámegy a víz, onnantól fokozottan rozsdásodik, mert nem szárad meg azonnal, mint a szabadon lévő, a burkolat megtartja a vizet. Összességében szerintem az élettartama azonos a horganyzottal, csak tovább lesz tűrhető kinézetű, mert ha eltöredezett is a bevonat, még akkor is jól fog mutatni. Nekem van egy darab 40 év körüli, ha bárhol meghajtom, eltörik a drót, viszont kicsit távolabbról nézve szép zöld.

Oszlop legalább 2,5 m-enként legyen, ha szépet akarsz, akkor nem lóg be a teteje. A szélsőkhöz mindenképpen tegyél átlós támasztóoszlopokat (még ha betontuskóba teszed, akkor is). Biztos lesz, aki szerint még a kerítés közepére is tegyél támasztót, nálam nincsenek ennél nagyobb távokon se, és nincs belőle gond.

Nem tudom, jól értettem-e a leírásodat, lehet, hogy a dróthálót közvetlenül az oszlopokra rögzítenéd? Hát azt ne tedd. A drótfonatnak nincs tartása 30 centin se.

Az oszlopokra 2, vagy inkább 3 szál feszítődrótot tegyél, feszítőcsavarokkal, amik feszesen tartják őket.

[link]

Azt nem tudom, hogy rögzíted a drótokat az oszlopokhoz, nehogy átfűzd a lyukakon, mert akkor a háló csúnya lesz, ahogy kerülgeti az oszlopokat. Lehet, hogy lehet kapni hozzá füleket, ez a betonoszlop profiljától függ. Ha nincs, akkor gyártani kell valamit, mert feldrótozva nem lesz szép.

A felső és középső drótot tedd fel először, feszítsd meg, és a felsőre akaszd fel a hálót. Úgy, hogy a felső szélén a drótszálak visszahajtásait (bőr védőkesztyűvel) kihajtod, és úgy hajtod vissza utána, hogy a feszítődrótot közrefogják. Első menetben elég minden 4.-et, mert így könnyebb a hálót nagyjából megfeszíteni. Ha végig fent van, és meghúztad a fonatot, hogy ne legyen laza, akkor ráhajtogatod minden 2.-at, és véglegesen megkötöd a drót végeit. Akár ennyiben is hagyhatod, de akár a kimaradtakat is ráhajthatod, ha sok időd van. (A felrakáshoz kell 1 fő segítség, aki segít tekerni és megtartani a tekercset, miközben te kötöd fel.)

Az alsó drótra is ráhajthatod így felrakás után, vagy pedig fűzd bele a drótot a fonat alsó lyuksorába (elég minden 2. lyukon, ha úgy gondolod), és miután megfeszítetted, kösd a vízszintes betonon lévő rögzítőkhöz. Végül a középső dróthoz kösd a drótot 50-70 centinként, hogy ne "hasasodjon", azaz sima maradjon.

A drótfonatból valószínűleg marad ki pár szál, ezt fel tudod darabolni, ezzel lehet kötni. Én úgy szoktam, hogy Z alakúra vágom, azaz minden 2. egyenes szakasz közepét vágom el, és ezeket a drótokat kétszer körbehajtom a kötözendőkön.

2022. ápr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!