Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumpli vetésekor a csira...

Krumpli vetésekor a csira merre felé nézzen?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 26. 18:24
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Mindegy.
2022. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Felfelé.
2022. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Minden szem krumplihoz jár egy beépített giroszkóp, aztán tudni fogja a hajtás, merre van a felfelé, és nem Ausztráliában fog kibújni a földből akkor se, ha lefelé mutat a csíra.

De most már erősen késésben vagy vele, már kelnie kellene, úgyhogy talán jobban jársz, ha felfelé áll a csíra, mert 1-2 nappal hamarabb fog kikelni. És ne is temesd el mélyre, csak hogy hallja a déli harangszót, tehát mielőbb kiérjen a felszínre, majd feltöltöd, ha megnő.

2022. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

30 evet eltem falun, aktiv mezogazdalkodas, de soha nem ultettunk kicsirazott krumplit.

Amugy meg mindegy, a termeszet tudja hogy mit kell tenni.

2022. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2022. ápr. 26. 22:58
 6/13 A kérdező kommentje:

#4 - és mit szoktatok tenni a csírával vetés előtt (?) Letöritek?

A kérdésemnek az az alapja, hogy pl. nem baj-e, ha vetéskor (vagy előtte) letörik egy krumpli csirája...ha csíra nélkül ültetem is kikel-e (lesz-e belőle...)(?)

És, ha így is-úgy is kikel, melyik az előnyösebb: csírával vetni, vagy anélkül?

2022. ápr. 27. 09:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem baj ha letorik. Ugyis kikel. Es csira nelkul konnyebb dolgozni vele.

Meg amugy is, mindig le tortuk a csirat, ha enni, ha ultetni kellett mar telen is. Ahogy no a csira, ugy gyengul a krumpli.

2022. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2022. ápr. 27. 12:06
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kikel ha van csíra ha nincs ha az égnek àll ha lefele. Ne stresszelj rajta csak vesd el
2022. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

"De most már erősen késésben vagy vele, már kelnie kellene, úgyhogy talán jobban jársz, ha felfelé áll a csíra, mert 1-2 nappal hamarabb fog kikelni."


???????


Nagyüzemi termelésben szokás ilyenkor vetni a krumplit. Én egész évben ültetem a kicsírázott krumplihéjat, ha burgonyás kaját csinálok, mindig kikelnek, akkor is, ha július közepén rakom el.

2022. ápr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!