Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines vagy akkumlàtoros...

Benzines vagy akkumlàtoros fűnyírót vennél?

Figyelt kérdés
2022. jún. 28. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Benzinest.
2022. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Attol fugg...

Nekem nincs nagy udvarom, ezert jo az akumlatoros is mert 1 toltessel siman lenyirom. Hely sincs sok nalam, tehat az akumlatorost siman elere allitom es beteszem a sarokba. A benzinessel ezt nem lehet mert kifolyik belole az olaj.

Konnyebb is tolni, nem kell szervizelni, nem kell olajcsere, nem kell legszurot tisztitani es nagyon csendes.

Viszont ha nagy lenne az udvar akkor benzinest vettem volna mert lehet hogy akumlatorossal 1 toltessel nem tudnam megcsinalni. Aksi toltes eltart nehany oraig, 2 aksi tartani meg draga mulatsag mert ezeknel a funyiroknal az ar nagyobb reszet az aksi teszi ki.

2022. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban attól függ, mekkora a terület, amit nyírni akarsz. Nekem ez 1000+ m^2, ekkora kertre már mindenképp benzinest tartok szükségesnek. De egy pár száz négyzetméteres fűfelületre bőven elég egy akkumulátoros.

Kis részt múlik azon is, mennyire van műszaki affinitásod. Én a benzines fűnyírót atomjaira tudom szedni, szinte bármi problémája van meg tudom javítani. Nyilván karbantartása sem okoz gondot. Egy nulla műszaki érzékkel rendelkező személynek viszont egy gyertya csere vagy karburátor tisztitás is problémás lehet. Nekik lehet jobb az akkumulátoros.

2022. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A benzines előnyei(erősebb motor, gyors újratölthetőség, stb) csak egy bizonyos terület felett kezdenek el érződni. Illetve az akkumulátoros hátrányai csak a terület növekedésével kezdenek el érződni.

Röviden: Kis területre nem éri meg benzinest venni. De nehéz pontosan meghúzni, hogy mekkora az a terület, amitől már az egyik jobb, mint a másik.

2022. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
A benzinest 20 év múlva is lehet használni!
2022. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Én inkább akkumulátorosat vennék két ok miatt:

1. Egyszerűbb a kezelése, nem igényel olyan magas szintű hozzáértést, mint a benzines, illetve szerintem olcsóbb is a fenntartása.

2. Nekem kínlódás lenne az, hogy kannával kellene a benzinkútra járkálni.

2022. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Az akkus gépekkel nagyon rossz tapasztalataim vannak, a benzines meg nehéz nekem. Én a vezetékes villanyost szeretem, még akkor is, ha hosszú kertünk van, így a legvégéhez akár 3 db-ot egymáshoz kell csatlakoztatnom, hogy minden sarkába elérjek.
2022. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Japán Gulyás ***** válasza:
0%
Az otthoni benzines fűnyírók (vagy úgy en blokk kisgépek) kora véget ért, csak annak érdemes vele vesződni aki hivatásos kertész, de egy családi háznál soha nem fogja már megérni. Egyrészt az EU-s emissziós korlátoknak csak drágábban tudnak megfelelni a gyártók, másrészt a parkosított lakóövezetekben egyre kevésbé tolerálják a szomszédok, harmadrészt ma már nem elfogadható, hogy a hobbikertészkedés annyi vesződséggel és karbantartási igénnyel járjon, mint amit egy ilyen géppel elszöszölsz. Még a 4 ütemű gépek is elég sok törődést igényelnek, a 2 ütemű meg teljesen halott vonal.
2022. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
2520 m2-em van. Benzinest.
2022. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az egyik Makitánál írják hogy akár 2300 négyzetmétert is meglehet vele csinálni.


Bár ez lehet hogy úgy értendő hogy az egyszerre belerakható 2 pár akksival. (egyszerre csak 1 párt használ)


Itt egy videó róla: [link]


Az ára mondjuk elég húzós..

2022. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!