Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen rovar jelenhetett meg...

Milyen rovar jelenhetett meg a növényeimen?

Figyelt kérdés

Erkélyem van.

Az epremen és a petuniámon láttam az utóbbi időben egy rovart, amit eddig sosem láttam.

Pici, kb kullancs alakú, csak annál picikét nagyobb.szürke, lapos. Potroha kerek, szürke, apró fekete pöttyökkel. 6 db lába van, fekete. A feje is pici, fekete.

Gyanítom, valaminek a lárvája lehet, mert most már csak a tetemüket látom, a levélhez tapadva, de úgy tűnik, mintha az üres lenne, tehát mintha levedlette volna a rovar.

Félek, hogy valami kártevő.

Mi lehet ez? Mivel védekezzek ellenük?


2022. júl. 3. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Talán a vándorpoloska lárvakori formája, fújd le Chemotox vagy hasonló irtószerrel.
2022. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább Mospilan oldatával, az tartós hatású általános rovarölő.
2022. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Poloska.
2022. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, valamelyik poloska lesz sajnos :(

Olyan permet kellene, ami egészségre ártalmatlan, mert az epret megesszük.

Egyenlőre gyorssegélyként összeaprított mentalevelekkel szórtam meg minden növényem cserepét. Nem tudom elűzi e valamennyire a kártevőket. Átnéztem a növényeket, de nem látok rajtuk tömegesen lárvát, sem petét. Remélem csak átutazóban voltak és eltűnnek a házam tájárol.

2022. júl. 3. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Még terem az eper?


Vannak olyan rovarölők, amik pár nap alatt felszívódnak.

2022. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A menta nem ér semmit, pár hete összeaprított menta levével permeteztem a karalábékat, de kb. annyit ért, mint halottnak a napszemüveg.

Vannak poloska ellen használható 3 napos szerek, pl. Decis meg Karate, kiméred a megfelelő mennyiséget, aztán még az ampulla maradéka is eláll a hűtőajtóban egy évig is.

De erkélyen nem lehet olyan sok növényed, 2 naponta 5 perc alatt átnézed az egészet, és leszedegeted. A poloska csak akkor csinál komolyabb kárt, ha viszonylag sokan vannak.

2022. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, a menta egy egész maréknyi volt, fél liter vízben ázott egy órát, szóval nem valami híg lötty volt. De a riasztó hatása a nullával volt egyenlő. Viszont néhány levél megégett tőle...
2022. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!