Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kell-e és ha igen, meddig...

Kell-e és ha igen, meddig kell türnöm a szomszéd állatainak garázdálkodását a kertemben?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a több macskás szomszédom ezen állatai átjárnak hozzám. Vélogatás nélkül piszkolnak a kerti pavilon padjára, asztalára a szépen gondozott pázsitra a virágágyásokba.

Mondanom sem kell, aki ezt nem tapasztalta - talán - nem tudja miről beszélek akkor, amikor például a nyársalást megelőzően a macskák nyomait kell eltakarítani.Vagy az unokák hancurozása előtt szinte nagyitóval kell átvizsgálni a pázsitot és milyen "élmény" a virágok közti gyomlálás, kapálás közben macskaszarba nyulni.

Már szóltam a szomszédnak, mire a válasz:ez van!

Mit tehetek?


2010. szept. 23. 11:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nem tetehsz semmit. A macska nem olyan, hogy telken belül lehet tartani, ez objektíve belátható. Meg nem kötheti. Nálunk is ez volt, ha nyitva hagytam az ajtót, szúnyogháló nélküli ablakot, bejöttek a szomszéd macskák. Vol, amilyiket a kamrából, volt, amelyiket a hálóból zavartam ki. Akkor szoktatk csak el innen, amikor kutya került a házhoz. Persze a kerten még most is átjárnak és akkora kupac sz*rokat hagynak ott, hogy egy kutyának is becsületére válna. Utálom én is, de tényleg ez van.
2010. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Nekem éppen ezért van macskám. Mindegy, hogy a szomszédé után takarítok, vagy a sajátomé után...
2010. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Tarts kutyát! Nálunk is sok a macska a szomszédságban, de nem mernek átjönni. A kutyát pedig meg lehet tanítani, hogy mindig az udvarnak ugyanabba a sarkába piszkítson, így könnyű eltakarítani.
2010. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Próbálj meg esetleg olyan növényt ültetni, aminek nem bírják a szagát. Most nem jut eszembe a neve, de van speckó növény (még szép is), ami távoltartja őket - állítólag.
2010. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2010. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

12:25 Állandóan böngészem a szakirodalmat, de tőletek, mint hasonló cipőben járóktól kérem a bevált módszereket.

Igen, korábban slágerként kinálták az ugynevezett "macskajaj" nevű növényt.Rögvest rárajtoltam.Ültettem belőle a macskajáratokba, meg mindenhova, de a hatás elmaradt.

Amint látom a 13:30-is ezt kinálja.Neki is üzenem:semmit nem ér.Ez az én tapasztalatom.Csak példaként emlitem. Ott ahol átugrálnak a kertembe a macskák, szinte körbeültettem ezzel a növénnyel.Szarnak rá.:csak jönnek és jönnek.Van aki fagyállóval "dúsitott" ételt javasol.Tapasztalat?

2010. szept. 23. 12:53
 7/19 anonim ***** válasza:

azért ne öld meg őket!

szerintem is a kutya a megoldás. feltéve ha szereted őket.

2010. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
68%

A kutya nem jó megoldás! Amiatt senki se vegyen egy kutyát, mert zavarja a szomszéd macskái. Kutyát (és egyéb állatot) csak az vegyen magához, aki szeretni és gondoskodni fog róla, és nem használja ki az állat adottságait. Ti nem gondoljátok, hogy erkölcstelen egy állatot felhasználni a problémáink megoldására??

A kérdezőnek meg üzenem; azért nem hiszem, hogy ez ilyen durva lenne a helyzetet, mert a macskák a piszkukat elkaparják. Amúgy ismerek olyanokat, akiknek az összes szomszédja tart macskát, de még sosem panaszkodtak ellenük, mert csak átjárkálnak az udvaron... De ha annyira zavar a jelenlétük vegyél egy automata locsolót.

2010. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
54%
14:38-as vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy azt meg egyszerűen felháborítónak tartom, hogy a macskákat megakarod mérgezni! A szomszédod biztos szereti a macskáit, mit gondolsz neki hogy esne, ha megölnéd a kedvenceit? Te se örülnél, ha valaki ezt csinálná veled! Kiakadok az ilyeneken, akik állatokat ölnek, csak, hogy maguknak "jobb" legyen. Ezt a témát át fogom vinni az állatos témakörbe, majd meglátjuk ők mit javasolnak...
2010. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy átjárnak az udvaron! Hanem az, hogy mindenhova odakakálnak (Szó sincs elkaparásról, ott virítanak a kupaccok a fűben!) és hogy bejönnek a lakásba. A szomszédunk mesélte, akinek történetesen van jópár saját macskája is (azokat zavarásztam én ki a házból anno), mesélte, hogy egy idegen kanmacska bement hozzájuk a lakásba és mindent összehugyozott. Volt egy szaga. Nálunk -gondolom ugyan ez az állat- a szönyeget pisálta össze, ami télen a kinti folyosón van. Szóval igenis tudnak kellemetlenséget okozni a macskák.
2010. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!