Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bambusz kiirtható Glialkával?

Bambusz kiirtható Glialkával?

Figyelt kérdés

Bambuszt szeretnék ültetni, kaptam is ingyen jó pár tővel egy ismerőstől. Tetszik, mert örökzöld, gyorsan nő, stb. Állítólag ha elterjed, nehéz megszabadulni tőle.

Ha egyszer túlszaporodik, vagy meg szeretnék válni tőle, ki lehet pusztítani gyomírtóval?



2022. szept. 12. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Minden létező növény aminek van levele kiirtható gialkával.
2022. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

A bambuszt - és még jó pár növényt - eleve sáncolva kell ültetni, ha nem akarsz egy idő után bozótvágóval közlekedni a kertedben!

Áss le egy felmosóvödröt, vagy malterosládát a földbe és abba ültesd!

A glialka mindent kivisz, de már most 12ezer (+ tapadásfokozó)

2022. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

A gyökerét nem pusztítja ki a gialka. Rizómáról újra ki fog hajtani.

Bambuszt csakis fém ágyásszegéllyek körbevéve szabad ülteni. Legalább 30 cm mélyre érjen le a fémlap! A vizet, nitrogént nagyon gyorsan felszívja a földből, alatta nem élnek meg más növények.

2022. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Az előző nem ért a glifozáthoz. Az mindent kivisz, szó szerint mindent, aminek van elég levele hozzá, hogy felvegye. A rizómát is kiviszi. Ha mégse, akkor hülye módon használták, pl. túl híg volt a szer.

Azt viszont nagyon jól írja, hogy csak úgy szabad ültetni, hogy leásol mellé valamit körbe, amin nem tud áthatolni. Szerintem inkább 40 cm-t szoktak javasolni. A kerítés megfogja a tarackjait.

Aljjal rendelkező edény nem jó, mert abban nem nő sehova.

2022. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

A bambuszt úgy lehet kiírtani,ha teljes gyökérzete ki van szedve .

Már 1 bambusz erdőm" van ,lett.

2022. szept. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
3as választ jelentsétek, mert hatalmas hülyeséget írt
2022. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én azt olvastam, hogy az ültetőgödröt olyan fémhálóval kell burkolni (az alját is), aminek lyukain a föld alatti kúszó hajtások nem tudnak áthatolni.
2022. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Ne Glialkát használjatok, hanem a legolcsóbb glifozátot! Ugyanaz.
2022. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!