Kezdőoldal » Otthon » Kert » Funyiro nem indul, mi lehet a...

Funyiro nem indul, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Alapbol nem indul. Sok probalkozas utan igen de le is all. Esetleg felporog, leesik a motor fordulat utana megint felporog. Vegul leall. Ha pumpalom a kis csoccel menet kozben, akkor megy, marmint amig pumpalom.

Uzemanyag cserelve. Benzincso atjarhato. A benzinszuro szerintem rendben, de kiprobaltam a szuro nelkul is, akkor se valtozott. Levego cso is rendben van. A legszuro csereerett de szinten nem az a baj.

A pumpalo kis csocs ki van repedezve kicsit. Azt erdemes cserelni mar. Kitekertem es kiprobaltam, hogy befogom a lukat, hatha ott sziv egy kis folos levegot de nem.


Egyelore annnyit tudok, hogy a pumpat meg a legszurot cserelem de mas otletem nincs. Van tippetek? Koszi elore is.


2022. szept. 25. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ártott volna legalább egy típust írnod😉, viszont 4 üteműeknél jellemzően elfárad a porlasztóban lévő membrán, ami az üzemanyag pupálásáért felelős, gyanítom,hogy most is ez a gond.
2022. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5 eve vettem a piacon. OHV motoros. Ugy remlik regebben ezt tescoban arultak ahogy utananeztem.
2022. szept. 25. 12:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahogy nezem ezek a karburatorok nem draga cuccok. 7-10.000 korul vannak. Erdemes egyben cserelni mint javitgatni?
2022. szept. 25. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom MTD, mert én is ott vettem, de nehogymár egy 2-3ezer forintos tömítésszett miatt vegyél új porlasztót 🤣
2022. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Felesleges újat venni, szereld szét a karburátort, és tisztítsd ki.
2022. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Talaltam egy korrekt videot karbi tisztitasrol. Elso ek azt fogom megprobalni szerintem. Csak kell venni tisztito sprayt.


Megnezegetm majd akkor azt is merre milyen tomites van benne. Azt se lehet megvenni elore mert aztan tuti pont bem olyan lesz benne :)

2022. szept. 25. 12:58
 7/8 A kérdező kommentje:

Spray hijan megprobaltam benzinnel megtisztitani. Szetszedtem.

Osszeraktam, ugyanaz a hiba, raadasul a beranto zsinorom is vegleg megadta magat. (Mar parszor elszakadt)

Ugy tunik mintha egy ponton akadna a motor. Vagy a kes tengelye.

Gyertyat kiszedve ugyanugy, tehat nem a kompresszio.


A gep reakcioja is olyasmi, mert ugy csinal mint amikor egy nagyobb fucsomoba megyek bele es le akar fulladni a gep. Olyankor ha hirtelen felemelem a gep elejet akkor emel a fordulaton, hogy ne fulladjon le. Ez is ilyesminek tunik.


A kes szorulhat valahol? Probaltam kis wd40et fulyni de nem javitott rajta. Pereze az is lehet, hogy a motor szorul. Akkor kb kuka asszem. Kenest kell kapjon, van benne olaj.

2022. szept. 25. 15:05
 8/8 A kérdező kommentje:

Elozot visszaszivom. Gyertya nelkul megis konnyebben mozog.


Megtisztitottam a karburatort fektisztitoval. Bar annyora nem tudtam szetszedni mint a videokon. Ott egy csavart szednek ki alulrol kozepen utana kiesik belole egy kis lukacsos cso. Odaig nem jutottam el mert nincs benne csavsr csak beleszoritva a kis cso melyen.

Mindenesetre amennyire ment megpucoltam. Nem lattam benne sehol semmi egyeb tomitest. Max az also kis tartalynal levo vekony gumi lehet esetleg gyenge.

Egyebkent tettem bele masik gyertyat. Olajat is csereltem mar de ugyanaz a hiba. Nem tudom mit lehetne meg vele tenni. Van egy kis rugos kar ami a karbiba van bekotve. Az igral ide oda. Az nyitogat meg zar benne egy kis szelepet.

2022. szept. 26. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!