Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát/növényt érdemes...

Milyen fát/növényt érdemes ültetnem, ha pénzt szeretnék keresni az üres telkemmel? (Kb 5000 négyzetméteresi)

Figyelt kérdés
Van egy üres telkem dombos területen, tehát nem teljesen sima az egész, viszont valamilyen fákat, bokrokat, vagy valamilyen növényt tudnék ültetni, de csak olyat szeretnék, amiből pénzt is tudnék csinálni. Általában munka mellett hetente egyszer, hétvégén tudnék kijárni gondozni a telket. (Tisztában vagyok azzal is, hogy akár több évet kell várni ahhoz, hogy termés is legyen)

2022. okt. 30. 21:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Valamilyen szinten meg lehetne csinálni a gyümölcstermelést, szakértelemmel, ha nem is magas színvonalon. Én majdnem ekkora területet műveltem (az idei év az utolsó, most el lett adva a legnagyobb telek, eü-okokból), és a harmadánál több volt a konyhakerti növény, amikkel sokkal több munka van, mint a gyümölccsel. A munkarendem miatt átlag heti 3 napot tudtam ezzel tölteni, jó pénz volt. De én értek hozzá, tudom, mit mikor kell csinálni, és felesleges munkát nem végzek. Gépeim vannak. Aki nem ért hozzá, annak még 1000 m2 is problémás, itt szoktak nyavalyogni a GYK-n, hogy kertészkedni nem éri meg. (Hát hozzáértés nélkül nem is.)

Szóval, a lényeg az, hogy valamilyen minőségű gyümölcsöt heti 2 nappal is lehetne előállítani. A fő probléma az eladás.

Mert mit csinálnál a terméssel? Az nagyon kevés, hogy ott van a fán. Azt le kell szedni (a gyümölcstermelésben ez a legmunkaigényesebb feladat), vevőt kell rá találni, és mindezt nem "majd valamikor, ha ráérsz", hanem amikor érik az adott gyümölcs. Nincs hűtőkapacitásod, tehát nem tudod 2 hétig tárolni a beért gyümölcsöt, de még a következő hétvégéig se (leszedve megrothad, a fán hagyva lehullik, agyonüti magát). Szóval, mindenképpen problémás egy dolog, ha nincs pl. nyugdíjas családtag, aki napi rendszerességgel árulja a piacon, vagy jár vele a nagybanira (de a nagybanihoz meg sok kell egyszerre, ha erre rendezkedsz be, plusz emberekre van szükség).

De ha hét közben nem tudsz kijárni 1-1 délután ránézni, és szükség esetén permetezni, akkor piacos gyümölcsre nem sok esélyed van. Pálinkának esetleg el tudod adni olcsón, de ez is bizonytalan, és egy minőség azért ehhez is kell.

A lopásveszélyt manapság már lehet csökkenteni, ekkora területnél már be lehet fektetni 1-2 rejtett vadkamerába, ami mozgásra kapcsol be.

2022. okt. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Én is az akácot ajánlom.
2022. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
max. akácos, de azt is lerabolják a romák, írtad hogy miskolci vagy
2022. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mindentudó99 ***** válasza:
57%
#10 Másfel nap alatt elhordtak 3 hektár akácfát? Na ne már
2022. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%
#14 siman. Odamennek par lancfuresszel, percek alatt kivagnak 1-1 fat, aztan mar csak pakolni kell, vannak ra elegen.
2022. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%

3 hektárban minimum 300 köbméter fa van, fizika képtelenség így ellopni.


Cigányokra nem az ilyen munkamorál és munkatempó jellemző.

2022. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 mindentudó99 ***** válasza:
48%
#15 Percek alatt pár fát igen. De nem 3 hektárt.
2022. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

"Cigányokra nem az ilyen munkamorál és munkatempó jellemző."

Ne gondold. :)

Ha lopni kell, vagy valamiért úgy gondolják, hogy rájuk szólhatnak, és ezért sietnek, akkor dolgoznak ők...

Pl. a munkahelyem tulajdonában álló 1 m3-es betontömböt szétvertek a benne lévő I-gerenda miatt... Vagy a másik eset, egész délután püföltek betonlapokat ketten, és úgy 4-5 órás munkával hozzájutottak vagy 15 kiló rozsdás betonvashoz, amiért kb. annyit kaptak, hogy egy-egy egygombócos fagyit elnyalhattak belőle... De persze, ha előzőleg odamegyek hozzájuk, hogy betont kell szétverni egy délután, és odaígérem nekik a betonvas árának ötszörösét, akkor biztos a szemembe röhögnek, hogy ők ennyiért nem dolgoznak...

De abban egyetértek, hogy ennyi fát nem lehet ilyen rövid idő alatt kivágni, ha nincs ott egy egész cigánytelep.

Egy akácfa kidöntése, legallyazása, darabolása, rakodása, hurcolása, fűrész tankolása, stb. munkák, összesen benne van vagy 10 percben, jó géppel. (Ha csak 2-3 db-ot kell kivágni, az akár 5 perc darabonként, de egész nap csinálva, úgy már megvan 10 perc, vagy több.) 3 hektáros ültetvényben van mondjuk 7500 fa, az összes kivágása úgy 1250 munkaóra, vagyis 104 db 12 órás munkanap (és akkor még munka közben nem pihentek, nem ettek, nem szrtak.)

2022. okt. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Erősen függ a környéktől, mennyire tartják szemmel a telket. Ha nem jellemző a lopás, akkor érdemes meggyfákat, nagyszemű sárgabarackot ültetni. Persze nem az egész telekre, csak 3-4 fát, amivel a család is elboldogul. Lehet csinálni mellé krumplis, hagymás veteményest, de akkor a nyaratok rámegy a kapálásra. Azt is lehet, hogy beszórjátok lucernával, ha van, aki lekaszálja és elviszi.

Ha lerabolják, akkor hagyni kell a pcsába az egészet.

2022. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Az erdő ellopása hihetetlen ennyi idő alatt. Viszont nekem van egy 43 hektáros halastavam azt fél óra alatt lehalászták míg elmentem a boltba.
2022. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!