Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krizantémtövet hogyan lehet...

Krizantémtövet hogyan lehet életben tartani?

Figyelt kérdés

Vettem négy cserép kriantémot. Nem tudom, évelő-e, vagy nem, csak azt, hogy hosszú szárú, és olyan a virága, mint a margaréta.

Vágott virágként viszem ki a temetőbe.

Ami a cserépben marad, életben lehet valahogy tartani, hogy jövőre kiültethessem a kertbe, vagy kuka?


2022. nov. 1. 04:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisvirágú fajta, ugye? Azok olyanok, mint a margaréta.

A hosszú szárúak általában nem bírják a téli fagyokat, de volt már nekem is olyan, ami bírta. Ki kell próbálni, hogy kiülteted, aztán majd lesz valami...

Biztosra csak úgy tudsz menni, ha van világos, fűtetlen helyed, ahol nem nagyon megy fagypont alá a hőmérséklet. (A világos azért kell, mert ki fog hajtani, mikor napos és enyhe a tél.) Én már teleltettem át ilyen helyen, egy két oldalról üvegezett előtérben. Vagy ha van olyan pincéd, ahol egész télen csak pár fokkal van fagypont felett a hőmérséklet, ott is áttelel. Tavasszal erősen vissza kell vágni, kiültetni, és újrahajt. Gyerekkoromban még a fagyérzékeny nagyvirágúakat se vették az emberek, hanem termelték a kertben. Akkor a pincében, egy rossz lavórba ültetve teleltette át nagyanyám.

2022. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az az egészen apró, de nagynak se mondanám. Olyan 4-5 cm körül lehet az átmérője.

Akkor ezek szerint cserépben hagyva érdemes megpróbálni, és tavasszal kiültetni?

Pince nincs, mellékhelyiség van, ahol hűvös van télen is, de nem napos.

2022. nov. 1. 06:55
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként a visszavágás a legnagyobb dilemmám. Utána olvastam, és azt írják, ha elvirágzik, öt centisre vissza kell vágni, és úgy telelteni. Viszont ugye azt most nem várom meg, hogy elvirágozzon, mivel vágott virágként megy a temetőbe. Ez nem gond?

Egyébként teleltetés közben kell öntözni?

2022. nov. 1. 06:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk helybe vannak ültetve, ilyenkor levágva, jövőre hajt.
2022. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, még ez is a kisvirágú fajtakörhöz tartozik.

Azért írják az elvirágzást, mert ugye, a virág miatt tartják az emberek, tehát ameddig szépek, addig hagy díszítsenek.

Sok fajtánál mostanra már megjelentek a virágzó szárak tövében a jövő évi hajtások csúcsai.

A fénynek és a hőmérsékletnek arányban kell állni. Ilyen 15 fok körül már azért elég sok fényre van szükség.

Kiszáradni természetesen nem szabad, de minél hűvösebb a hely, annál ritkábban és kevesebbet kell önteni. Mivel olyankor se a föld nem párologtat annyit, se a növény, ugye, megfelelő levélzet híján. Hűvös helyen nyugodtan lehet két öntözés közt olyan félszáraz a föld, csak porszáraz ne legyen a földlabda belseje. (A föld felszíne lehet.)

Ha lehetséges, hogy túl meleg és sötét a telelőhely, akkor próbálkozz szabadba kiültetve is, hátha az lesz a nyerő.

2022. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!