Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megérheti foglalkozni ezzel a...

Ati88 kérdése:

Megérheti foglalkozni ezzel a málna fával?

Figyelt kérdés

Lesz ilyen szép mint a képen meg valóban lehet bő termésű? Illetve nem írják de amíg nincs talajmenti fagy ültethető? Tudom kicsit késő már neki.


[link]



2022. dec. 1. 11:40
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy ezek a képek nem valódiak csak számítógéppel szerkesztették? Ezt lehet látni. De persze attól még teremthet szépen. Nem ismerem
2022. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre te itt nem fogsz választ kapni olyan embertől, akinek már teremne. Olyantól se, valószínűleg, aki már legalább élőben látta akár a csupasz vesszőjét. Ezt most ásták elő valahonnan, és kezdik terjeszteni.

Mivel ez garantáltan nem Rubus idaeus, azaz málna. Egy kicsit hasonlít hozzá a termése, de a fája meg a levele az kicsit se. (A levele inkább a ribizlire hasonlít, de szerintem annak se rokona, legalábbis nem közeli.)

Ebből adódóan, az is nagyjából kizárt, hogy málnaízű legyen a termése. Hogy esetleg kellemes, vagy teljesen ehetetlen, arra tippem sincs.

Ugyanígy, azt se fogja senki megmondani neked, hogy télálló-e egyáltalán (mivel egy teljesen ismeretlen növényről van szó). Vagy netán mérsékelten télálló, mint mondjuk a füge.

Ha málna lenne, akkor nyugodtan lehetne ültetni akár karácsonykor is, ha épp nincs fagy, meg nincs megfagyva a föld. De ez nem málna, ugye.

Ha nekem lenne, akkor én az első télen a ház L-alakú beugrójában, a fal mellé tolva teleltetném, vigyázva, hogy ne száradjon ki. Utána tavasszal ültetném a kertbe 10 centivel mélyebbre, mint ahogy a cserépben van. (Mert így ha visszafagy is esetleg, a föld alatti részét a talajhő megvédi, nem fog elfagyni, kihajt lentről. A füge is így működik.)

Ha esetleg vennél, akkor veszek tőled tavasszal lemetszett ágat. :)

2022. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, találtam jobb képeket a neten, ezekre alapozva írtam, hogy nincs semmi köze a málnához:

[link]

[link]

2022. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen valóban, a málna az ilyen: [link] a kérdező által linkelt képen meg nem ez a termés látható...
2022. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem fog így kinézni mert a sieberznél az egyik legnagyobb költség a photoshop. Szerintem nem találsz az országban olyan kertészetet ahol gátlástalanabbul színeznék át és raknák teli gyümölcsökkel a növényeket.

Ennek ellenére szerintem simán vehető és akár még most is kiültethető, esetleg egy kis lombbal vagy szalmával takarnám a tövét.

2022. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég árulkodó a kertészet oldalán a latin név: Rubus idaeus 'Raspbeary'


Nem véletlen az idézőjel, ugyanis a málna latinul: Rubus idaeus, az idézőjeles 'Raspbeary' a 'Raspberry'-re utal, éppen két betűt változtattak meg, ami már arra utal, hogy NEM málna a termés, hanem egy málnára külsőleg HASONLÍTÓ bogyós gyümölcs.


És ahogy olvasom, max 200 cm-re nő meg, hát, én málnát termesztek, és ha nem metszeném, 3 méter magasra is megnőne.

2022. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Csak az "idézőjel" dolgában javítanálak. Ezt a jelet a nyelvtanban felső vesszőnek nevezik. (Az idézőjel a dupla vessző.) És ez a természettudományokban a változatok, módosulások megnevezésének az írásmódja.

A növényfajták hivatalos megnevezésében a fajnév után ezzel jelölik a fajtanevet. Pl. az Idared alma hivatalos neve Malus domestica 'Idared'. A Fertődi aranyfürt málna pontos megnevezése Rubus idaeus 'Fertődi aranyfürt'.

Tehát ha a kéréses növény málna lenne, akkor a megnevezés így helyes és pontos lenne. Csak hát itt nyilvánvalóan nem málnáról van szó, tehát ez a része a dolognak átverés.

2022. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nahát! Köszönöm, 7-es, ezt egyáltalán nem tudtam. Egy kis vessző is milyen különbséget takar!
2022. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!