Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gond-e hogy kicsíráztak az...

Gond-e hogy kicsíráztak az ősszel kiszedett nárcisz hagymák?

Figyelt kérdés
A pincébe raktam, és most láttam, hogy szinte az összes elkezdett hajtani. Mitől?

2023. jan. 5. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Talán az enyhébb időjárás miatt.
2023. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel szedted ki? Tavasszal, a levelek elszáradása után kellett volna kiszedni és októberben-novemberben, még fagyok előtt leültetni.

Ha most leülteted kibújnak és lehet, hogy jön olyan idő, hogy elfagynak.

Ha nem ülteted most el, akkor meg elszáradnak, ahogy a csirás vöröshagyma is.

Nem tudom hány db hagymáról van szó, de ültesd le ládába és tedd világos, fagymentes helyre, akkor kivirágzik, de nem károsodik. Levélszáradás után meg kiszeded és ősszel elülteted. Utána már nem kell folyton kikapkodni, nekem évek óta vannak ugyanott.

2023. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Konkrétam kaptam a hagymákat, és most szedték ki, de ez részlet kérdés.


Az évek óta földben lévő hagymák a tél eleji ideg időjárás után, most az enyhe időben is megindulhatnak?

2023. jan. 5. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

#3

Én még nem látom, hogy elindulnának, de ez nem ezt jelenti, hogy 1 hét múlva nem dugják ki a fejüket. És ez baj lenne, mert lesznek még fagyok.

(2-es voltam)

2023. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen enyhe időben inkább ültesd ki.Bírják az erősebb fagyot is.Nárcisz hagy mát egyébként nem kell ősszel felszedni.
2023. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nagy gond, ha a pincében vannak a kiszedett nárciszhagymák. Ezek tavasszal virágoznak, és a kertben kel telelniük.

A kertbe kiültetve szeptember közepe táján kezdenek gyökerek ereszteni, mostanra már nagy, fejlett gyökérzetük van. Ez tavaszig még nőni fog. Szükséges is, mert tavasszal már virágot fognak hozni (a fejlettebb hagymák), és gyökeret nevelni már különösebben nincs idejük, se energiájuk.

Ültesd ki őket mielőbb, akkor még életben maradnak. Hogy virágot hoznak-e még, az már kétesélyes. Valószínűleg hoznak (enyhe a tél, nincs átfagyva a föld, tudnak most is növekedni), de sokkal kisebbet, fejletlenebbet, mint normális kezelés esetén.

2023. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!