Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti gépeteknek, fűnyíró,...

Kerti gépeteknek, fűnyíró, fűkasza, láncfűrész megőrzitek a vásárlási papírjait?

Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A párom minden ilyet eltesz. Nem csak az esetleges garancia problémák miatt de van, hogy évekkel később kell valami adat, a pontos neve, sorozatszáma, gyártója valamiért és akkor ott van kéznél. ha a blokkokra gondolsz azokat csak addig amíg él a garancia - ha eszébe jut néha kiválogatni a régebbieket.
2023. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tíz éves láncfűrészemnek nem találom a papírjait. A már évek óta kukába rakott fűkaszámé pedig még meg van.
2023. febr. 22. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
megőrzöm, mert húsz év múlva érdekes lesz olvasni.
2023. febr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azoknak a gépeknek is megvannak a papírjai amik már meg sincsenek.
2023. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megőrzöm őket. A használati utasításukba teszem bele (sokszor a garanciajegyet össze is csatolják vele). A használati utasítást időnként forgatom, szóval azt meg mindenképpen megőrzöm.
2023. febr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Külön mappában tartom minden gép vagy valaha garanciával rendelkező eszköz papírjait. Ha lejár a gari nem dobom ki a számlát, ezért nem válogatom le a doksikat. De tavaly pont ez miatt tudtam venni a fűkaszához alkatrészt :), legalábbis 3 verzióból elsőre jót. A gépen nem volt olvasható a sorozatszáma.

A másik meg, ha valaki elkér valamit, amit esetleg nem használok és mindketten elfelejtjük. Mikor kéne eszembe jut kinél lehet, akkor ha azt állítja ,hogy az ővé volt mindig is, akkor tudom neki mutatni a szálát...

Apám így járt egyszer egy 50 méteres dobos hosszabbítóval, én nem követem el ezt a hibát.

2023. febr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha neadjisten ellopnák, aztán elkapnak egy cigányt egy háznyi műszaki cikkel (itt a fideszes c. önkormányzati képviselő volt az), akkor csak kell valami dokument, amivel bizonyítom, hogy melyik cucc volt az enyém.

Van másfél fiók, amiben kizárólag a műszaki cikkek papírjai vannak. Garancia, számla, használati utasítás. Pár évente egy unalmas téli vasárnapon átnézem, és ami már nincs meg, annak a papírját kidobom.

Tavaly pl. a kb. 1982-ben vásárolt komenista Lehel hűtőláda papírját dobtam ki. Magát a hűtőládát 2 éve selejteztük, de még tökéletesen működött, csak a tetőszigetelése kezdett már rosszul zárni, és egyébként is, dupla áramot fogyasztott, mint az új. Ami jó, ha 10 évet kibír majd. (A régi láda nem szemétbe ment, hanem egy méhésznek adtam, egérbiztos léptároló ládának.)

2023. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyértékesholmim van, a fűrész, és pont azt nem találom.
2023. febr. 23. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!