Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan réztartalmú permetez...

Van olyan réztartalmú permetezőszer amely használható vegetációs időszakban is a szőlőre és gyümölcsfákra?

Figyelt kérdés

#szőlő #rés #gyümölcsfa #permetezés #réztaltalmú permetezőszer
2023. febr. 24. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A Vegesol- R szer nek nézzél utána.
2023. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es által megadott permetszer önmagában jó válasz, de helyére kéne tenni a kérdést.

Réztartalmú szert szőlőre és gyümölcsfára nagy általánosságban lehet vegetációs időszakban is használni, de a konkrét szer leírását kell megnézni a konkrét gyümölcsfajtára. Van olyan szer, amit adott gyümölcsre csak adott fejlődési szakaszig lehet használni.

2023. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van sok réz tartalmú permetezőszer szőlőre is és gyümölcsfákra is. A réz ellen az elmúlt évszázadok során nem alakult ki rezisztencia, és éppen olyan hatékony, mint amikor először alkalmazták. Kiváló széles hatásspektrumú kontakt baktériumölő, és gomba ellenes permetszer. Gomba ellen egyedül a lisztharmat ellen nem hatásos. Vannak rézhidroxid, rézoxid és rézoxiklorid, és tribázikus rézszulfát alapú réz hatóanyagú permetszerek. Alul linkeltem egy táblázatot, amiben át tudod tekinteni ezeket. Ha bepötyögöd a terméknevet a google-be, akkor el tudod olvasni a kertészeti oldalak, vagy termékforgalmazók ajánlásait.

Személy szerint én éppen a Vegesol R-t csak lemosó permetezésre ajánlanám az atka gyérítés miatt hozzáadott olaj miatt.

Én magam réz fan vagyok és a tribázikus rézszulfát hatóanyagú szereket kedvelem és alkalmazom. Amíg a méhek is járnak, addig a Cuproxat FW (SC)-t, utána meg a Bordóilé + kén Neo SC nevű szert, ami a kéntartalma miatt a lisztharmatra is jó. Almában és szőlőben is. Nem olcsó szerek, de igen kevés elég belőlük, mert mikroformulázott, tökéletesen lesemlegesített rezet tartalmaznak és nem perzselnek. Kajszit, kopaszbarackot és őszibarackot is lehet velük permetezni. És kiváló az esőállóságuk. Általában a szőlőtől a málnáig, az almatermésűektől a csonthéjasokig mindent megfújok velük induláskor is, és év közben is. Persze a rózsákat is a rozsda betegségek ellen.

Ha érdekel, szakcikkeket is tudok linkelni...

[link]

2023. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak annyit helyesbítenék, hogy a Vegesol R-ben nincs egyáltalán olaj. A Vegesol eReS-ben van egy kevés napraforgóolaj, de atkagyérítéshez az is nulla, csak tapadás és esőállóság miatt van valamennyi. A benne lévő kén végez egy kis atkagyérítést, de az én saját tapasztalatom alapján ez is csak elméleti.

Ritkán használok rezet, de ha igen, akkor Cuproxatot. Mivel az bármire rámehet, nem fog égetni.

2023. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Champion
2023. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!