Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki lehet már ültetni az...

Ki lehet már ültetni az árvácskát és a primulát? Ma deres a táj és fél cm vastagon befagytak a kint hagyott vizek...

Figyelt kérdés

Vett a párom sok árvácskát és primulát a kertészetben. Többségét utcára a ház előtti nagy térre, néhányat a kertbe.

Ma terveztük kiültetni, már csak azért is, mert hétfőn elutazunk, és nem akarjuk, hogy itt magukban tönkre menjenek.


De hogy most éjjel ilyen hideg volt, bizonytalan vagyok, azt sem akarom, hogy kiültetjük és elfagynak...


Úgy tudom hidegtűrőek, vadárvácska például már magától is fejlődik kint szépen. De ezek kertészetből vannak.


Vélemény, tapasztalat valakinek? :)



2023. márc. 4. 08:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt jól gondolod, hogy ezek fóliában meghajtatott növények, tehát a fagytűrésük nem olyan, mint a kint tartott növényeknek.

Viszont a fóliában éjszaka csak 1-2 fokkal szokott melegebb lenni, mint kint. Valószínűleg csak akkor fűtöttek rájuk, ha elfagyásközeli hideg lett volna bent. Vagyis, szerintem bent is kaptak legalább ilyen 0 fok körüli hőmérsékletet. Akkor meg pár fokos fagyot bírniuk kell.

Nálam a települési előrejelzésben nem írnak -3-nál hidegebbet. Kérdés, hogy mennyit tévednek. Ha -3-at mondanak, az lehet -7 ugyanúgy, mint +2, legalábbis az elmúlt 2 hétben kb. ennyiket tévedett az Időkép, amikor -3-at jósolt.

2023. márc. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!