Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4T fűnyíróba olajcsere milyen...

4T fűnyíróba olajcsere milyen gyakran?

Figyelt kérdés

A kézikönyve szerint 25 munkaóra után, de nálam már kb 8-10 óra után elszíneződik, átláthatatlan méregzöld lesz az amúgy aranysárga olaj.

Érdemes már akkor cserélni ha eléggé elszíneződött vagy úgy is lehet még használni egy darabig? Illetve mitől színeződhet el egy fiatal fűnyírónál zárt rendszerben?



2023. márc. 10. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Évente 1x szoktam cserélni függetlenül hány órát használtam. Év közben 1x se ellenőriztem. (Stihl 448t)
2023. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Évente , akkor cseréld pl most tavasszal szezon kezdeskor , a nivópalca cseppjei megtévesztőek. Őzbarnán cseréltem de ami kifolyt full kox fekete volt . Autóban is a tetején szép az alja üledék , ezért érdemes pár ezer kmel hamarabb cserélni mint az előírás .
2023. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Átlátszó palackba cseréltem le, az egész olaj méregzöld volt nem csak a tetején.
2023. márc. 10. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
A mintavevő cseppek ezért megtevesztők, pörög keményen , enyém 21 éves Mtd .
2023. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az autótól megmaradt jó minőségi olajat használom.Ha a több milliós autóba jó évenként cserélni,akkor már a fűnyíró is elégedjen meg évenkéntivel.Ha netán csökken az olaj szint,pótolom.

A kenési rendszerben egyébként is az olaj gyorsan feketévé válik.

2023. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél elszíneződik egy idő után, de attól még ken. A gyártók is tudják ezt, és ennek ismeretében adják meg az időtartamot.

Ha teljesen új gép, akkor kell gyakrabban cserélni, a leváló fémszilánkok miatt. De ezt is bele szokták írni a könyvbe.

2023. márc. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Évente egyszer szoktam én is!
2023. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!