Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyümölcsöket, zöldségek...

Milyen gyümölcsöket, zöldségeket, fűszereket tudok itthon nagyobb kaspóba ültetni?

Figyelt kérdés
Elhatrároztam magam, hogy csíráztatok borsót és elültetem, ami egész jól bejött, így adódott az ötlet, hogy miket tudnék meg itthon termeszteni. Bazsalikom, citromfű, menta, bab, citrom, paradicsom, paprika tudom, hogy megterem Magyarországon is, itthoni klímával, de nem vagyok biztos még miket lehetne.

2023. márc. 12. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Füszernövényeket gyakorlatilag mindent, zöldségfélékböl, aminek elég annyi föld, ami egy nagy cserépbe belefér.
2023. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Erkélyen akarod termelni, vagy hogy? Mekkora edényben? Valami kiindulópontot azért írhatnál.
2023. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az edény mérete nem számít, igazából akár kisebb hordóban is tudok termeszteni dolgokat, szóval bármi szóbajöbet. Terasz, erkély és kert is rendelkezésemre áll.
2023. márc. 17. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Az edény mérete nagyon is számít. A kérdés alapján csak erkélyre számítottam, helyhiánnyal, és ilyenkor a kérdezők általában 2-3 l földben akarnak nagy növényeket nevelni.

Haszonnövényt nyilván legkevesebb munkával, legnagyobb eredménnyel a kertben tudsz termelni.

Gyümölcsöket nem nagyon tudsz termelni edényben, mert többnyire hatalmas mennyiségű föld kellene, nem éri meg. Esetleg a földicseresznye, aminek elég lenne 8-10 l föld is, de hát az meg szörnyű rossz ízű.

Zöldségféléből is ez az egy a lényeg, hogy mennyi föld kell.

Saláta, retek mehetett volna, de ezekből már nem biztos, hogy lesz valami, esetleg csak északi fekvésben. Déli fekvésben felmagzanak, mielőtt hasznos méretre nőnének.

Zöldhagymának minimális is föld is elég, azt még most is lehet. Csak ne apró hagymával indulj, hanem legjobb ilyen 5 cm körülivel, aminek már csak ki kell hajtani.

Paradicsom is jó erkélyen, lehetőleg determinált fajtát keress, aminek elég tövenként 6-8-10 l föld. Paprikából bármelyik jó, de ebből se érdemes folyton növőt választani a nagy földigény miatt. Padlizsán nagyra nő, szabadban ezt is érdemesebb, de egy 12 l-es vödörben is meg lehet próbálni.

A citrom nem terem meg szabadban.

A bazsalikomnak egész kevés föld elég, már 2 l is elég lehet. (Több földben nyilván szebb lesz.)

Menta, citromfű, oregánó, meg ilyen sarjadzók is jól megvannak edényben, az edény mérete szabja meg a növekedésüket.

Ja, a borsót nem kell csíráztatni, csak elszórni a kertben, és már kel is. Bab szintén. Csak akkor szokták vízbe áztatni (nem csíráztatni), ha már el van késve vele az ember. De akkor csak nedves földbe lehet, vagy utána erősen beöntözni, szóval felesleges munka. Főleg, mert terem 10 deka bab a kertben, annak nem sok értelme van.

Gyakorlatilag minden megterem edényben, ami nem túl nagy termetű. Pl. a legtöbb fűszernövény, meg sok zöldség.

Edényben nyilván mindent tápoldatozni kell, tápanyag nélkül nem nő meg semmi. Ez, meg a virágföld többe kerül, mint ami megterem, szóval csak unaloműzésként érdemes edényben termelni bármit is.

2023. márc. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy az edény nem számít, ahogy te gondolod. Csak azt szerettem volna kifejezni vele, hogy bármi megoldható. Mindenesetre köszönöm a válaszod!
2023. márc. 18. 10:20
 6/6 gungasam ***** válasza:
26%
Zöldséget és gyümölcsöt egyáltalán nem. Fűszereket és gyógynövényeket. Például kerti kakukkfüvet, körömvirágot,stb.
2023. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!