Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen házi készítésű vitamint...

Milyen házi készítésű vitamint tudnátok, amivel a szobanövényeimet öntözgethetném?

Figyelt kérdés

Szóval, nem is igazán szobanövények, hanem kis tujafák. 2-3 hónapja keltek magból, de mivel kinn már hideg van, nem merek őket kinn hagyni, így behoztam őket a szobámba az ablakba.

A múltkor öntöttem a földjükre sört és kicsit meg is ugrottak a növekedésben.

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mivel szoktátok öntözgetni vitamin gyanánt, de nem olyannal, amit üzletben vesztek.


2010. okt. 7. 07:54
 1/2 anonim válasza:

Ha nem is akarod kint hagyni a kis tujacsemetéket /bár szerintem nyugodtan tehetnéd, edényeiket földbe süllyesztve, őket falombbal a későbbikben betakarva/, mindenképpen hideg helyet keress nekik. Klímánkon honos fajról lévén szó, nemigen kultiválja a tuja a szobahőmérsékleten történő "teleltetést", még magonckorában sem.

Arról nincs ismeretem, hogy a növényféleségek "vitaminokat" igényelnének egészséges fejlődésükhöz, szerintem inkább tápanyagokra gondolsz... Nálam csodálatosan bevált az állott akváriumvízzel történő locsolás, szobanövényeim /és a kintiek is, pl. leánder/ hihetetlen növekedéssel és virágözönnel hálálják meg a gondoskodásnak eme formáját.

2010. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a tujáim biztosan nem bírnák ki a telet kinn, hiszen alig 5 cm magasak és nagyon véznácskák. Én nem hiszem, hogy kibírnák...
2010. okt. 7. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!