Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tarack: miért gyomként tekintü...

Tarack: miért gyomként tekintünk rá, miért nem a fű alternatívájaként?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kövezzetek még, egyszerű panelgyerek vagyok, aki életében először kertes házat vett magának és komolyan nem értem, hogy miért vagyunk ellenségesek a fűhöz eléggé hasonlító tarackkal szemben (főleg nyírt állapotában). Amíg nem kezdtek el érdekelni a növények igazából nagyon észre sem vettem, hogy az nem igazi fű. Egyre szárazabbak az évek és egyre több energia kell a fű fenntartásához, miközben itt a tarack, ami szívós, szárazságtűrő, és nekem nyírt állapotban szép. Igaz, hátránya, hogy gyorsabban nő mint a fű, gyakrabban kell nyírni, ami egy kisebb területnél lehet opció.


Szóval nem értem: miért gyom? Mert valaki egyszer azt mondta? Mert invázív? Az nem elég erős érv számomra, vannak növények, amik szintén invazívak (pl. bodza, bambusz és ha jól emlékszem a csicsóka is) mégsem irtandóként tekintünk rá.


2023. ápr. 14. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt föleg nem a pázsitnál problémás - ha bármilyen hasonnövényt akarsz tartani, a tarack teljesen elnyomja, vagy rengeteget kell írtani, elveszi a tápanyagot azoktól a növényektöl, amit termeszteni akarnak.

Pázsitként meg szintén nem túl jó, mert nem sürü felületet alkot, hanem egyenlötlen, "lyukas" lesz az eredmény, ami se nem szép, se nem kellemes rajta menni, ülni, feküdni.

2023. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert megnő és menni nem tudsz benne. Főleg nyáron mikor papucsba és rövidgatyában kolbászolsz a kertedben. Sok tápanyagot, vízet elszív, ami gyümölcsfákat ültettem tarackba azok kipusztultak. Nyírni nem lehet mert a fűnyíró bedöglik, fűkaszával sem lehet normálisan nyírni. Ha meg véletlenül sikerül akkor egy csúnya pázsit lesz a végeredmény.
2023. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a tarackbúzára gondolsz, az azért gyom, mert túlzott növekedésével elnyomja a többi növényt, elszívja előlük a vizet és tápanyagokat, ráadásul nem igazán talajtakaró.
2023. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, az a baj vele, hogy minden mást elnyomt, a veteményeket és kultúrnövényeket is.
2023. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá az előző véleményekhez, hogy nem tudod megállítani a kerítésnél, hihetetlen energiával terjed a szomszédodba is, aki lehet, hogy nem akar ilyen növénnyel kínlódni. Ha megpróbálod egy kb 1x1 m-es területen tarackmentesíteni a földedet, meg fogsz döbbenni, hogy mennyire mélyen és milyen sűrű szövevényben van jelen a gyökérzete. Én évekkel ezelőtt végeztem egy kísérletet:kiástam egy csomó tarackgyökeret és rászögeztem egy vashordó tetejére.Nyáron pörkölte a nap, a felmelegedett fém szinte megsütötte, télen teljesen megfagyott, ott volt 2 évig. A harmadik év tavaszán egy teljesen tiszta, bolti virágfölddel megtöltött edénybe elültettem, és nem egyszerűen kihajtott, hanem teljes energiával feléledt. Na, ezért.
2023. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jogos, köszönöm szépen az észrevételeket
2023. ápr. 14. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a veteményesben (is) küzdök vele, már háromszor felástam és kiszedtem a gyökereket, takartam, stb. de még mindig minden évben jön és telepszik rá a zöldségeimre, állandóan gond van vele.
2023. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!