Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom magot el lehet...

Paradicsom magot el lehet szabadföldben ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mindig csak palántákat vettem, de idén kipróbálnám a magvetést.
2023. ápr. 25. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén szólva nekem nem is kell vennem palántát, mert van egy hely a kertben, ahol maguktól nőnek magról a palánták, az előző éves lepotyogott paradicsomok magjaiból. A kevésé szépeket (pl. eső vagy jégverte, vagy lottyadt) én dobálom le szedés közben, az meg teszi a dolgát a földben és tavasszal nekiindul. Ahol túl sűrűn vannak, azt szétültetem.

Tehát, ha jó minőségű a magod, nyugodtan ültesd el!

2023. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én paprikamagot vetettem egy kis cserépbe pár hete, és már szépen nőnek, nemsoká kiültetem a kertbe
2023. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, most mehetnek végleges helyre a magok. Kicsivel korábban is mehettek volna, de még belefér.

Sokkal nagyobb és egészségesebb növények lesznek, mint palántázva. Viszont később fognak teremni 2-3 héttel. És rengeteg gyomlálással fog járni, szóval csak nagyon tiszta földben fogj hozzá, mert a gyom gyorsan kel, és gyorsan nő.

2023. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok ahogy az 1 es.Évente ott nő,ahova magja lehullik.

Van amit itt hagyok a helyén.

2023. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy magyar földműves a youtube-n, bő húsz éve ebből él Japánban, Zsírosdeszka. Keress rá youtube-on a paradicsomos videójára, évekkel ezelőtt láttam, valami nedves zsepi trükkről beszélt, úgy rémlik, és be is mutatja. A csatiján van külön a playlisten földművelés szekció.
2023. ápr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!