Kezdőoldal » Otthon » Kert » Glialka helyett van valami...

Glialka helyett van valami más hatékony - és olcsóbb - gyomirtó szer?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, glifozát tartalmú szerek jönnek számításba. Hányszor és mivel végezzem a gyommentesítést, hogy árérték-arányban a lehető legjobban járjak? Km 700 nm területről van szó, utána füvesíteni szeretnék.

2023. ápr. 26. 08:28
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
97%
A glialka a legdrágáb. Kérd a legolcsóbb glifozátot
2023. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Az összes glifozáttartalmú szer ugyanazt tudja. (Legalábbis, elvileg, én már jártam rosszul, nevekre már nem emlékszem.) Az évtizedek során kb. 15 márkanévvel kipróbáltam már. Úgyhogy a legolcsóbb glifozátot kell venni, kész. Vegyél hozzá tapadásfokozót, főleg, ha tarackod is van.

Egyszer elég használni, ha jól csinálod. Ha nincsenek évelő kétszikűek a területen (bár az elég hihetetlen lenne), akkor 2 dl elég egy liter vízhez. Ha évelő kétszikűekből sok van, akkor legalább duplázd az adagot, vagy nagyon durva helyzetben még a fél liter is indokolt.

Hagy minél nagyobbra nőni a mostani növényzetet, mert levélen keresztül veszi fel a szert. A légmozgás még szélcsendesnek tűnő időben is sodorja a permetcseppeket, úgyhogy a megmaradó növényeket védeni kell pl. nagy kartonokkal, vagy nejlonnal takarva, vagy éppen kétszerre végezni a permetezést, hogy az ellenszél elvigye onnan a permetet. A veszélyes helyeken kis nyomással permetezz, hogy nagyobbak maradjanak a szemcsék, ne sodródjanak át pl. a szomszéd rózsáira a kerítésen át, mert le lesz szakítva a füled.

Bár én most már nem biztos, hogy belefognék augusztus előtt. Mivel kb. 3 hét, mire az utolsó gyomok is elpusztulnak, utána még eltávolítani a száraz növényzetet, felrotázni a területet, stb., és máris ott a június, amikor a fűvetésnek már nincs sok esélye, az még a jobb változat, ha legalább foltokban kikel.

Esetleg olyan módon érdemes, ha tökéletességre törekszel, hogy most kiirtod a növényzetet, utána egész nyáron rotázod (havonta), hogy a szétszóródott gyommagok kikelve szintén elpusztuljanak, ne az új gyepben keljenek. És szeptemberben vetsz.

Vagy augusztusban fogsz neki.

2023. ápr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Nehogy két decit tegyél egy liter vízhez ahogy előttem írtàk. 10 liter vizhez legyél 2 decit.
2023. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, elírtam a #2-ben.

Természetesen nem 1 l vízhez gondoltam az adagolást, hanem 10-hez.

2 dl elég az egyszikűeknek, meg a magról kelő kétszikűeknek. Évelő kétszikűeknek legalább 4 dl kell, a 2-től csak megsárgulnak egy időre, utána visszazöldülnek. (Rengetegen szokták írni itt a GYK-n, hogy a glifozát nem ér semmit, háromszor is kellett permetezni, mire úgy-ahogy kivitte a gyomokat. Hát, ezért, mert 2 dl-rel használták.)

2023. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Mi Lengyelországban szoktuk megvenni a gyomirtó szereket. Egész EU-ban ott a legolcsóbb és még sok minden más is.
2023. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Személyesen, vagy csomagküldéssel is megy?
2023. máj. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak személyesen, mert nem csak gyomirtó szerekért megyünk.

Csomagküldéssel is lehet, csak embertelen drága, ha onnan feladják és 30 ezer Ft lett volna a posta egy 7 kg-ós csomagnak.

2023. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán a távolság miatt.

Három éve Romániából rendeltem növényvédőszereket csomagküldőn át, úgy alig volt drágább a küldés, mint belföldről. (És olyan szert is lehetett rendelni, ami nálunk I. kategóriás...)

2023. máj. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!