Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha most ásom a kertet és...

Ha most ásom a kertet és körülbelül három nap múlva fogom vetni a földbe a krumplit, szórjak e most műtárgyát?

Figyelt kérdés
NPK
2023. ápr. 26. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Műtrágyát odaszórjál,ahova a krumli kerül .
2023. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ezt praktikusan mikor tudom megtenni, amikor vetem/ültetem a krumplit?

2023. ápr. 26. 18:54
 3/17 A kérdező kommentje:
Bele kell dobni A műtrágyát is a krumplival együtt a gödörbe?
2023. ápr. 26. 19:27
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

A krumpli behálózza a gyökerével a talajt, szóval úgy is jó, ha elszórod ásás előtt. Ha túl sokat teszel az ültetőgödörbe, égést okozhat olyan közelről, én nem csinálnám.

De most már nagy termésre ne számíts, majdnem május van... Jó terméshez legalább egy hónappal kellett volna korábban ültetni. Ha bejön a nyári hőség, nem nagyon akar már nőni, akkor már csak a meglévő levelek és gyökerek nevelik a gumót. De ha nincs elég levél meg gyökér...

2023. ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

4-es, ez hülyeség.

Mindig áprilisban ültetek krumplit és mindig bőségesen termett.

2023. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!!

Mondjuk, A szomszéd is most ültette el három napja... Pedig ő 'ügyel a részletekre'

Na jó most az egészségével is gondok voltak - vannak.

Másfelől az idén hogy csúszott az időjárás.... Persze lehet ez a krumplit nem vigasztalja ...ami késő az késő, mese nincs (ha így van) .....

2023. ápr. 27. 08:28
 7/17 anonim válasza:

#4.

Bizony nem hülyeség!

Vidékünkön általános szabály: A krumpli talaj fölött "NEM HALLHATJA NEG A NAGYPÉNTEKI HARANGSZÓT!" Viszonylag alacsony hőmérsékleten (6-10 C) megindul a csírázása, és hamarabb terem.


Viszont igaz, ami igaz!

- Kései(!) ásás után ráadásul 3 napra rá nem túl szerencsés krumplit ültetni - kivéve, ha nem humuszban gazdag homoktalajod van.

- Szó sem esett arról, MILYEN műtrágyát adsz neki. Kálium fontosabb, de...

- alapvetően fontos számára az ELŐZŐ ŐSSZEL leásott (leszántott) nagy adagú szervestrágya.

2023. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Még az elején írtam hogy NPK

Szerves trágyám az sajnos nem volt (nem szokott lenni)....

2023. ápr. 27. 15:59
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem homokos a talaj de talán nem is agyagos.... Olyan sötét szürke féle...
2023. ápr. 27. 16:00
 10/17 A kérdező kommentje:

Az miért nem a legjobb, hogyha az ásás után 3 nappal ültetem el a krumplit?

Laikus vagyok a témában.... Ültettem már néhányszor krumplit nem sokszor... De csak úgy amatőr módon. Tavalyelőtt egy kicsit több lett de tavaly is nagyon gyenge lett a termés

2023. ápr. 27. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!