Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baj a fűkaszámmal?

Mi a baj a fűkaszámmal?

Figyelt kérdés
Van egy Straus Austria márkájú fűkaszám. A problémám a melegindítással van. Hidegen relatíve könnyen indul, melegen viszont úgymond "trükkösen" indul (értsd:kiveszem a gyertyát, belemártom a végét benzinbe, visszateszem).Ez esetben egy rántásra indul.

2023. ápr. 26. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Tisztitsad ki a levegő szűrőjét .
2023. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Oké, mindenképp megcsinálom. Köszi.
2023. ápr. 26. 17:29
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

kevés benzint kap(valószínű ezért jobban is melegszik normál használat mellett is)a porlasztóban kutakodj, ott van szűkület a benzin útjában. Fúvóka kisebb, vagy koszos az úszóház.

Ez egy kiváló gép, nem volna szabad ilyennek előfordulni

2023. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Örülj, hogy a mártogatást nem ütemenként kell csinálnod.
2023. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld megpumpálni a cuclit, függetlenül attól, hogy nemrég még járt a motor, hátha. Ha működik, akkor sürgősen benzincsőcsere, de nem ugyanolyan kínaira, hanem azonos belső átmérőjű jónevűre. Szűrő menjen vissza rá, ügyelj a hosszokra, meg hogy ne fordítva dugdosd össze!
2023. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Na, a kézenfekvőbbet meg nem írtam neked: ha ledolgozott pár szezont (de akár a másodikban is ezeknél olykor), akkor a főtengely szimeringek csereérettségét is eléggé így szokta jelezni. 800Ft a szimeringpár, meg kell egy adag berántókötél a dugattyú tetejére, vagy egy betekerhető dugattyútámasz. Azért azt hallgasd meg, hogy bőven üzemmelegen, közepes hosszúságú damillal terheletlenül nyélgázon bereked-e kicsit a hangja max fordulatszámon (így kicsit mintha fele hangmagasságon szólna, tehát egy oktávval lejjebb, mivel minden második begyújtása kicsit túl dús, de csak terheletlenül). Ilyenkor szokták karburátor utánállítgatással módszeresen megölni a gépet.
2023. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is a strausz ausztrállal és egy gyertyacsere minőségire megoldotta. De mondjuk az én kínaim fiatal volt, ezért furcsa lett volna ha egyből generálozni kellett volna. Azóta most tapossa a nyolcadik évét hibátlanul és azt hiszem most érett meg egy új hengerszettre mert melegen fogytán az ereje.
2023. ápr. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy kérdés: honnan tudhatom, hogy kicsi a kompresszió, ha nincs megfelelő mérő műszerem?
2023. máj. 3. 11:51
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha a berántónál fogva nem emeled fel a gépet, akkor biztos kevés. :) Nem lehet tudni egyébként, vagy mérés, vagy belenézel kipufogó felől, és ítélsz valahogyan.
2023. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Miután ma már melegen (benzinbe mártott gyertya révén) sem indult,szétszedtem,hogy mi lehet a gond. A karbival van. Az első gond,amifeltűnt, hogy a karbiban levő fekete nem tudom, hogy hívjákon van egy lyuk,aminek nem kellett volna ott lenni, ezen felül a membrán is cserére szorul.

Most az lesz, hogy egy régebbi, már nem működő gépből teszem át, vagy veszek újat.

2023. máj. 4. 16:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!