Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van pár vetomagom, hogy tudom...

Van pár vetomagom, hogy tudom a legeslegegyszerubben elultetni?

Figyelt kérdés

Hagyma, paprika, paradicsom stb. Tudom nézzek róla videot es olvassak, de mindenhol túl bonyolitjak, túl sok az info.

Van esély arra, hogy elultetem kis cserepbe, kino es kitudom ültetni a foldbe es meg is marad? Mire figyeljek? Mindennap locsoljam őket a cserepben? Mikor ultessem ki?



#paprika #vetés #paradicsom #Vetemeny #Voroshagyma
2023. máj. 1. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekhez kicsit késő van már.


A paradicsomból mondjuk lesz még valami, ha most veled szabad földbe, de csak későn, szeptember körül.


Palántázni kellett volna a paradicsomot és paprikát, bár megjegyzem, nagyon fényigényesek és konyhaablakban nem biztos, hogy szépen fejlődnek.


A hagymamag meg egy külön eset.

2023. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lesz majd jövőre.
2023. máj. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szent György napja után már kint a kertben a szabad földbe vessed a helyére. Csinálj egy ásónyomnyi fészekágyat neki. Vagy trágyával, vagy komposzttal, vagy valami tápdúsabb kerti földdel aládolgozva. Rá pár centi saját föld, a mag és fedésnek is tegyél rá, amilyen mélységet a vetőmag csomagolása javasol. Aztán ha kiszárad locsold meg, ha gyomosodik gyomláld.
2023. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem algig kelt valami ki szabadba vetéskor! Cserépbe ültesd ne száradjon ki
2023. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most már nem szabad cserépbe, ha nem szeptemberben akarja kipalántázni...

A végleges helyre vetésnek az az előnye, hogy folyamatos a növekedés, nem torpan meg átültetéskor, mert nincs átültetés. Ha 10-14 nappal ezelőtt csináltad volna, csak 2 héttel termettek volna később, mint a palántázott. Viszont többet teremtek volna, és nagyobb növények lettek volna helybe vetve.

Most már persze a helybe vetés idejének se tartunk az elején, de még megoldható.

Vöröshagymát helybe vetve most már csak dughagymád lesz belőle. Márciusban ritkára helybe vetve még közepes méretű étkezési hagyma lett volna. (A Jászságban nem is nagyon duggatnak, hanem magról termelik az étkezésit.)

2023. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!