Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a jobb és egyáltalán...

Melyik a jobb és egyáltalán mennyire mondható jónak ezek a márkák? - Kraft & Dele - Geko - Keltia

Figyelt kérdés
Van egy német gyártmányú "noname" láncfűrészem ami a '"G" Tracer RU45F' névre hallgat. Gyárilag 455mm-es van rajta, ha minden igaz 3/8-os lánccal, viszont én úgy venném hogy láncvezető + 2 lánc szóval lényegtelen hogy milyen a láncvezető rajta, nem?!? Egy 40-41,5cm-es láncvezető között gondolkozom mert azokat találtam optimálisnak, néha a 45-ös is kicsi de meg is kell ám tartani és néha volt hogy majdnem elvesztettem az irányítást mikor olyan kemény fát vágtam amibe csak pörgött a lánc de nem akart haladni sehova.. Szóval ja, ezért is akarok valami minőségibb láncot. Illetve mert kölcsön adták a láncfűrészem 3 emberkének is és letörtek 2 vagy 3 vagy hány fogát és már volt is párszor kiszedve belőle mert annyira el nyúlt már.. Szóval ideje cserélnem, szerintem nem kell ragozni.. Előre is köszönöm a válaszokat!!

2023. máj. 7. 18:50
A kérdező szavazást indított:
Kraft & Dele 40cm
Geko 39cm (munkahossz 35cm)
Keltia 45cm (munkahossza 38cm)
Kraft & Dele 41,5cm
Kraft & Dele 45cm
Kraft & Dele 40cm
2 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

a legfontosabb a fűrész teljesítménye, ahhoz passzítja a gyár a láncot...sokakat nem érdekel, pedig a másik nagyon fontos a lánckenés..ez a gyári olajon kívül egyszerűbb motorolajjal megoldani(Eneos 0W16, 0W20) ezek fogynak fűrészelés közben, de jól kenik a láncot..ha ez rendben, akkor csak egy(vagy több) szög lehet ellenfél...az ellen nincs javaslatom.


A gyárak pontosan illesztik a láncot a gép teljesítményéhez..akár keményfa, akár puhább.


Híg olaj is kell.

2023. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A teljesítmény fontos.

Egy 25cm3-s fűrészre rakhatsz 16" (40,64cm) láncvezetőt, de csak szenvedni fog.

Nekem kínai gépeim vannak,

Gardenfield 52cm3

Fighter 52cm3

Kraftech 73cm3

Miután a gyári lánc elfogyott, noname vagy kraftech vagy flinke láncot és láncvezetőt vettem, 14" (35,56cm). Nem kell nagyobb, hacsak nem akarsz őserdőt írtani.

Mindhárom fűrész .325 lánccal megy. A Gardenfieldet használtam 3/8 lánccal és láncvezetővel egy darabig, de a lánckerék nagyon kopott, mivel 325 láncra van.

Stihl láncreszelőt használok.

Stihl szintetikus (zöld) motorolajat, sima 95 (e10) benzin, 1:40 keverék.

Valami magyar gyártmányú láncolaj, literes kiszerelés, 1600 forint.


40 centi törzsű akácfaát is szoktam kivágni, darabolni, menet közben kétszer kell élezni a láncot. Szóval attól, hogy olcsó kategória legalja, még jó.


Rendszeres karbantartás. Évek óta kifogástalanul működnek.

2023. máj. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most megnéztem a fűrész dobozát mert 2013 óta még mindig megvan xDD

1700 watt, 10000 min (gondolom ez az RPM azaz fordulatszám akar lenni), illetve 45cc (gondolom ez a köbcenti akart lenni), lánc pedig 445mm a vezető meg 450mm. Mint írtam már ez egy német gyártmányú "G" Traccer, de ezeket igazából sok féle néven és színben gyártották, alakra szinte ugyan olyan majdnem mind, esetleg a berántó résznél másabbak illetve sok féle országban.. Enyém pont német, de hátsó szomszédnak ugyan ilyen kinézetelű van egy kínai meg egy nem tudom milyen a másik (nem kínai és nem is német), de ugyan azok a kinézetek, csak teljesítménybe nem ennyire erőssek..


Rendszeresen karban volt tartva mint látod 2013 óta.. Minden használat után alapos takarítást kapott a láncvezető, a lánc, az üzemanyag sapkák mellett meg mindenhol ahova fűrész por mehetett.. De amikor nem voltam a közelben akkor anyum kölcsön adta 3 alkalommal olyan 3 személynek akik ordítatták, szöget is vágtak mert részeg volt az aki használta, a harmadik meg gyógyos és alkesz is csak akkor még nem tudtuk szóval ja.. Nagy kárt okoztak az anno majdnem 40k-s nehezen összespórolt zsebpénzből vett fűrészemben.. De a múltat nem tudom vissza csinálni, csak helyre hozni tudom rajta a károkat.. :( :)

Mellesleg én MOL/STIHL kenőolajat adtam a láncnak is meg az üzemanyagba is persze 1:40, de néha 1:50-hez próba képen, persze az olaj tartályba a lánckenő olaj, az üzemanyaghoz pedig rendes üzemanyagba való 2T olaj ami láncfűrész és egyéb kerti gépekhez ajánlott..


Most azt néztem nem tudom ez milyen minőségű?!? Lehet már volt vele dolgom, én nem emlékszem a dobozára. De most erre telne sajnos.

Evo Oils Sl-55 Fűrészlánckenő Olaj Prémium Iso Vg 100 1 Liter , ennek az ára 1126 Forinttól. Szóval gondolom nem valami minőségi de hátha nem okoz gondot a fűrészben.. :D


Köszönöm mind a kettőtöknek a válaszát!!! :)

2023. máj. 9. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!