Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet ez a jelenség?

Mi lehet ez a jelenség?

Figyelt kérdés
Az udvarunkban két évvel ezelőtt kivágattam egy bálványfát, mert nagyon invazív fajta, kezdett nagyon terjedni. A tuskója a földben maradt. Néhány napja vettem észre, hogy a tuskóban van egy kb. 15-20 cm átmérőjű, ugyanilyen mélységű kerek lyuk, ami majdnem színültig van valami posványos, zöldes, barnás sáros vízzel, szaga nincs. Eső nem volt. A terület nem lejt, a tuskó kiemelkedik a talaj szintjétől. Minden nap megnézem, a folyadék szintje nem emelkedik, nem csökken. Elképzelni nem tudom, mi lehet ez. Valakinek esetleg van valami ötlete?

#bálványfa #folyadékgyülem
2023. máj. 10. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán a gyökerek szívják fel a talajból, ami összegyűlt a rothadásnak indult tuskóban. A színe is erre utalhat.
2023. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1.

Köszönöm a válaszod, erre tudok csak gondolni én is. De mitől keletkezhetett az a szinte szabályos lyuk? A tuskó pedig még nem rothad. Tegnap beleöntöttem 1/2 kg sót, hogy pusztulna el teljesen, mert már megint kezd kis hajtásokat hajtani. Soha ne ültessetek ilyen fát!

2023. máj. 10. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Nekem is volt ilyen fa, de kiszedtem a tuskót is, így nem hajtott ki újra.

Talán az évgyűrűk miatt szabályos.

2023. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hiszen már több, mint 10 éves volt a fa. A tuskóját nem vetettem ki, mert az nagyon-nagy munka lett volna, hiszen már hatalmas volt a fa. Olyan szakembert kellett fogadnom, aki veszélyes fákat tud kivágni. Tavaly felcsákányoltam a fél kertet, mert a gyökerei iszonyat hosszúak, szana-szerte ágaznak, és mindenütt kihajtanak. Úgy kaptam valakitől, tetszett, hiszen nyáron mutatós, de mára nagyon megbántam, hogy elültettem.
2023. máj. 10. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
A tuskójából, gyökeréből kiváló minőségű tüzifa lenne.
2023. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm #5-ös, de nagyon nagy a tuskó, megmértem, 75 cm átmérőjű. És a gyökerei isten tudja meddig mennek lefelé, meg minden irányban.
2023. máj. 10. 15:42
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Jobban tennéd ha belefúrkàlnàl és tömény glifozátot öntenèl a lyukakba. Akkor gyökérről se hajtana. Szép fa egyébként és kiváló tüzifa . Csak nagyon agresszív. A k8s hajtasokat a fa kórúl gyomírtózni kell úgy nincs gond vele
2023. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan, mint az ecetfa?
2023. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak hasonlatos, de nem ecetfa, hivatalos neve bálványfa. Ahol kultúrnövények vannak a környezetében, ott irtani kellene, mert mindent elnyom, tönkretesz.
2023. júl. 11. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!