Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyírónak mi lehet ilyenkor...

Fűnyírónak mi lehet ilyenkor még a baja?

Figyelt kérdés

MTD PO42 Smart. Újonnan vettem úgy 5 éve, de kicsi a kert, és fél óra alatt lenyírom. Egy tank benzin általában elég volt egy szezonra. Tavaly év végén simán leraktam, idén meg alig akart elindulni, Oké maradt benne némi tavalyi benzin, de ennyire soha nem volt gond. Vagy 10x kipucoltam a porlasztót mire elindult, de a kert felénél elkezdett hullámozni az alapjárata, majd pár perc után megállt, és melegen el se indul. Ismét porlasztótakarítás, ami sajnos annyira "jól"sikerült, hogy utána folyton befolyt, így kapott egy újat.

Az új porlasztóval második rántásra indult, pörgött rendesen, majd ismét ugyanaz, és ilyenkor még féktisztítóval se akar beindulni. Cseréltem gyertyát, és gyújtótrafót, mert állítólag az is csinálhatja, de nem lett jó. Nem tudom még mit kellene megnézni?


Köszi előre is a segítséget!


2023. jún. 2. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg úgy hogy fellazítod a tanksapkát, ha elvan dugulva a tanksapkában a szuszogó az okozhat ilyen tünetet hogy egy darabig megy aztán leáll.
2023. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de volt a karburátorban benzin mikor szétkaptam, így ezt kizárnám, meg töltöttem is bele benzint, és akkor kapott levegőt, de nem indult.

Még arra gondolok, hogy esetleg a szelepek hézagait kellene ellenőrizni. Eseteleg egy kompressziót mérni. Lehet bemelegszik és akkor nem zár rendesen.

2023. jún. 2. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a tank kiszellőző eltömődik, vákuumot csinál a motor és kevesebb benzint kap.
2023. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végülis meglett a hiba, de nem gondoltam volna, hogy ez számít. A kézi szivató pumpa kis L alakú csöve ki volt már repedezve, így azt cseréltem. Egy egyszerű szilikoncsövet tettem helyette ami kicsit meg is volt törve, de gondoltam jó az. Úgy tűnik, hogy azon a kicsi lyukon is szívhat levegőt ami a pumpa közepén van, mert valószínűleg innentől a megtört cső miatt nem. Csak ilyen hirtelen öttlettől vezérelve lehúztam, és úgy kezdtem el dolgozni vele, és lás csodát, nem kezdett el melegen kihagyogatni(gondolom agyonszívta magát), meg a fogyasztása is visszaállt normálisra.
2023. júl. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!