Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit jelent az,hogy egy cseresz...

Mit jelent az,hogy egy cseresznyefanak a porzoi/pollenadoi,pl. Más fajta cseresznye nevek?

Figyelt kérdés

Link: [link]


"pollenadó fajtái: Solymári gömbölyű, Hedelfingeni, Van, Linda "



#cseresznye #cseresznyefa #Pollen adó #Porzói
2023. jún. 2. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak növények, amelyek saját virágportól nem termékenyülnek meg (megfelelően) viszont egy másik (fajta) fa pollenje bőséges megtermékenyülést okoz.
2023. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a javasolt pollenadók közül is kell lennie egynek a közelben hogy rendesen teremje a cseresznyefa
2023. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem már írták.

Ez azt jelenti hogy vagy 2 fát kell ültetned hogy sok cseresznyéd legyen, vagy meg kell nézned a szomszédoknál milyen cseresznyefa van és olyat választani aminek már van pollenadója náluk.

Mi jártunk úgy, hogy a szomszéd fája megbetegedett és kivágták, utána nem volt rendes termésünk a mi fánkon, hiába volt rendes virágzása.

ha nem akarsz ezzel bajlódni akkor keress önbeporzó, azaz öntermékeny fajtát inkább!

[link]

2023. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy még egy variáció, amit én csináltam:

Utólag derült ki, hogy a méheknek túl messze van a kert másik végén lévő porzófa, így oltottam három ágba Germersdorfit. (Ami minőségben a legjobb, ami csak létezik.) A fa most 80% Katalin, 20% Germersdorfi. A Germersdorfi előbb érik valamivel.

De ugyanezt megcsináltam almafával is, idén már azon is annyi a termés, hogy szerintem ritkítani is kell majd. (Bár ebbe lehet, hogy az almamolyok besegítenek. De rajta vagyok az ügyön, hogy lebeszéljem őket.)

2023. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!