Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jól gondolom, hogy paszternáko...

Jól gondolom, hogy paszternákok nőnek az udvarban, kertben, virágok között? Ha az, akkor hogy kell gondozni? Kell öntözni? Mikor lehet kiszedni? Hogy kellene tárolni?

Figyelt kérdés

A gyökere és annak az illata lett gyanús, ahogy gyomláltam a virágos részt a ház előtt. Nagyon sok helyen kelt az udvarban ez a növény (kisebb-nagyobb méretű zöld résszel). Elől a virágos kertben, az utcán a járda és a kerítés között, a ház melletti járda és a járda melletti tujasor között (a képeken szereplő két növényt innen húztam ki), hátul a veteményesben. Sosem ültettem ilyen növényt, nem értem hogy lehet most mégis az egész udvarban kb elszórtan.


Természetesen megtartom és nem vágom ki ezeket a növényeket, ha tényleg paszternák és ehető növény.


[link]

[link]

[link]

[link]



2023. jún. 8. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem már rég volt paszternákom, nem vágom annyira a témát, szóval lehet, hogy tévedek. De létezik olyan gyomnövény, hogy vadpasztinák. Ha vadon kel valami, én inkább erre tippelnék.
2023. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a levelek csak kissé hasonlítanak azokhoz, amiket lefényképeztél. Talán vad paszternákod van?
2023. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom teljesen biztosan, hogy mi ez. Csak gyanítottam a gyökere és annak illata miatt, hogy paszternák lehet. Lehet, hogy vadpasztinák.

Tavaly szomszédnál voltak zöldségek ültetve. Nem tudom, hogy paszternákot is ültetett-e, de azt mondta, hogy főleg levesbe főzi meg őket (idős néni, kicsi volt a kert). Az ő kertje közel van az enyémhez, kb a kerítés két oldala. Emiatt még meg is érteném, ha a kertben kel, de máshol is. Lehet, hogy vad tényleg.

2023. jún. 8. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
A paszternák kétéves növény. Az első évben megnő, a második évben virágzik és termést hoz. Nem jellemző, hogy meghagyják a második évre, mert minek. Kivéve, ha direkt ingyen vetőmagot akarnak termelni.
2023. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezek alapján jobb lenne kivágni vagy hagyjam meg? Ugyanúgy ehető?
2023. jún. 9. 07:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Pár szálat hagyj meg. Esetleg kérjed meg valamelyik biológia szakos tanárt, hogy nézze meg és adjon tanácsot.
2023. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez inkább gyomnövény mint paszternák levele sem hasonlít rá.
2023. jún. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eléggé ismerem a haszon- és gyomnövényeket is, de ilyen levelűt nem ismerek. Ezért gondolom, hogy a paszternák valamilyen változata lehet.

Ha a szomszédasszony termesztett (és magot is hozott), akkor azt akár a szél is átfújhatta a kertedbe.

Kérdezd meg a szomszédasszonyt, hogy hasonlítanak-e a levelek az általa termesztett növény leveleihez.

2023. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha esélye sincs, hogy paszternákmag kerüljön a kertedbe, akkor szerintem felesleges kerülgetni. (A vad fajta nálam is rendszeresen felbukkan a kertben.)
2023. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagy valószínűséggel vad fajtája lesz, ami nőtt. Így nem fogom inkább megtartani. Amint a sok eső után rá lehet menni a földre, úgyis gyomlálni és kapálni szeretnék, majd kivágom ezeket a növényeket. Jobb biztosra menni.

Köszönöm a válaszaitokat!

2023. jún. 9. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!