Kezdőoldal » Otthon » Kert » Át tud telelni a bazsalikom?

Át tud telelni a bazsalikom?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon szép bazsalikom növénykém és szeretném átteleltetni, de nem tudom, hogy kell csinálni.

Most egy nagy műanyagcserépben van kint és minden nap locsolom. Télen is ennyit kell locsolni? Gondolom, nem maradhat kint télre, a szobában jól érzi magát?



2023. jún. 17. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A bazsalikom egyéves növény. Előbb-utóbb kinövi a cserepet és tönkremegy. Szedj le belőle hajtást majd és tedd új cserépbe,így tudod megőrizni jövőre is.
2023. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyant, hogy átteleltették. De meleg szobában nem fog menni, nagyon fényigényes. Hűvös és extravilágos helyen lehetne próbálkozni. De ott is könnyű kinyírni, pl. túlöntözéssel.

100 Ft körül adnak egy kicsit a piacon, majd veszel újat jövőre. Nem ér meg fél év kínlódást egy csúnya, félig halott növény.

2023. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De már megszerettem ezt a növényt, nagyon szimpatikus kis bazsalikom.
2023. jún. 18. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A bazsalikom felmagzik, ha megöregszik, aztán vége. Van egy átfutási ideje. Ez akkor is így van, ha nem is öntözik túl. Ezért azt szokás csinálni, hogy leszednek belőle hajtást, azt legyökereztetik, elültetik és máris van egy új növény (és így tovább, majd később, mielőtt felmagzana, arról is leszednek hajtást, stb.).
2023. jún. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!