Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tényleg megromlik az üzemanyag...

Tényleg megromlik az üzemanyag keverék a fűkaszába?

Figyelt kérdés

Ilyet olvastam a Stihl használati útmutatójában hogy 30 napnál tovább ne tartsuk a keverék üzemanyagot mert megromlik, és a gépbe is kárt tesz.

De láttam már olyan videót amiben azt mondta a fűkasza tulaj, hogy hónapok óta áll a gép és be is indította.

M



#keverék üzemanyag
2023. jún. 19. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Igen, főleg az E10 benzin.

Ha hónapokig nem használod, akkor érdemes kiüríteni.

2023. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok a bio % már bennük, minél tovább, annál rosszabb lesz.
2023. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
tölts rá egy liter 100-as benzint, aztán kaszálhatsz. Ha a hír igaz lenne perek százait kapná a nyakába a szolgáltató.
2023. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én még sosem öntöttem ki a bent maradtat,még télre sem.

Lehet venni Spuri adalékanyagot.Minden l be 2 mml kell,a 95 benzin is 100 as lesz.Ezt használom az autóba is .

2023. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megromlik. Használhatod ezt a szót is rá. De a lényeg, hogy hónapokig nem szerencsés benne hagyni a gépben. Én télen is átjáratom 4-5 hetenre a gépeimet.
2023. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Legalább 10 benzines gépem van, többségük keverékkel megy. Már vagy 15 éve semmiből nem járatom ki télre se a benzint. 6-8 hónap után is minden indul rendesen a benne lévő benzinnel. Felöntöm őket friss benzinnel, és mehet a munka. Ez saját tapasztalat, nem csak hallottam valakitől, aki hallotta valakitől.

Azt azért hozzá kell tennem, hogy E5 üzemanyaggal teszem el a gépeket, és fullszintetikus olajat használok.

Ha E10-es benzint használsz, azt azért 4-5 hónapnál több időre ne hagyd benne. Ásványi olajjal keverve még 2 hónapra se.

Ez a kijáratós dolog a régi idők emléke, mikor még az Arol 2T nevű szörnyűséges ásványi olajat használták az emberek, és tavaszra egy sűrű, ragacsos dologgal lett tele a porlasztó, amit csak nitrohígítóval lehetett kioldani, de az meg a műanyagot is oldotta...

2023. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Uhh.. Köszönöm a válaszokat!

Hát pont a Stihl HP ásványi olajom van E100-as benyával... :)

De mentségemre szóljon hogy a HP Ultra már tűkön ülve várja a sorsát.

Csak az előző keverékből ami E100+HP, már 32 napos, nem tudtam hogy kiöntsem vagy mi legyen.

2023. jún. 19. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy E100 benzin.

A magyar kutakon 2 féle benzin szokott lenni:

- alap (oktánszám: 95, biokomponens: E10)

- prémium (oktánszám: 100, biokomponens: E5)


Minél nagyobb a biokomponens aránya, annal könnyebben "megromlik".

2023. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, E10 elnézést.
2023. jún. 19. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt még nyugodtan használd el.

Sok ember télen nem nagyon használja a kocsiját, ősszel teletankolja, és tavaszig kitart. Most akkor a sok drága kocsi mind tönkremenne tavaszra? Már ez az egy dolog cáfolja, hogy tönkremenne a benzin.

Az a Stihl ásványi olyan gépekbe jó, mint a 40 éves Robi kapa, meg a Riga motor. A modern, nagy fordulatú gépekbe nem való.

De a prémium üzemanyagokat jobban adalékolják állítólag, és még az ásványi olajjal is több hónapot kibírnak.

Lehet, nem jól emlékszem, de szerintem a piros Stihl olaj régebben JASO FA minősítésű volt. Most FB, vagyis egy kategóriával jobb.

Ha ezt a legolcsóbb fullszintet veszed, ez FD, vagyis 2 kategóriával jobb.

[link]

2023. jún. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!