Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet, érdemes még babot...

Lehet, érdemes még babot ültetni a kertbe? Gyenge babként szoktam leszedni, addig beérne még?

Figyelt kérdés

2023. jún. 23. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet .

Ha megfelelően tudod locsolni akkor érdemes is

2023. jún. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy ilyen válasz is érkezik. :) Ürült helyem és olyat szeretnék a helyére, ami jobban fogy a konyhában főzéshez.


KB meddig lehet még babot ültetni? Szerintem jövő hét vége felé kezdhetem el szedni a borsót, de még nagyon sok rajta a virág is. Annak a helyére már késő lenne a bab? Oda inkább zöldbabot kellene majd ültetnem? Vagy öntözés esetén beérne a bab is? (Múlt hét közepén ültettem babot és már 10 cm-es a kis növény.)


Mennyi a tenyészideje általánosságban? Dalmaziano magot kaptunk a gazdaboltban, két hónap van a csomagoláson, de az első ültetésű babomnál már lejárt a két hónap. Április végén ültettem az első babot, gyönyörű a növény és kb 5-10 cm-es kis hüvelyek vannak már rajta és sok virág. Ezt várhatóan mikor lehet szedni?

2023. jún. 23. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már csak zoldbabnak ültetnèm. Azt még júliusban is lehetne.
2023. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írják a neten is, hogy lehet, de nekem nagyjából az volt az arány, hogy 5 évből egyszer jött be. A többi évben apró maradt a szára, érdemi termés nem volt a nyári vetésen. Minden öntözés ellenére.

Mondjuk, ez az idei év talán hűvös és csapadékos lesz továbbra is, akkor meg talán pont ez az év lesz az ötödik, amikor sikerül...

2023. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálom szerintem, hogy még a megürült kis helyre (4-5 m2 csak kb) ültetek egy kis babot. A borsó helye nagyobb jóval, de akkor oda valószínűleg marad a zöldbab, az tavaly nagyon bejött.
2023. jún. 23. 19:39
 6/6 Jégszív ***** válasza:

Óvatosságra intelek!

Zöldbabnak tejes biztonsággal vetheted,

fejteni való bab esetén a rövid tenyészidejű fajta sem nyújt teljes biztonságot.

A tenyészidőket itt tanulmányozhatod: [link]

Nem árt, ha kissé megnöveled a tenyészterületet!

2023. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!