Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit kell adnom a 2 szobaró...

Mennyit kell adnom a 2 szobarózsámnak a tápoldatból? 1 kupak kell adni 4 liter vízhez. De a 4 liter koncentrátumos vizet hány virágra kell elosztani? Kettőhöz hogy osszam,szorozzam 2 rózsa között?

Figyelt kérdés
2023. jún. 30. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A tápoldatos vízből annyit locsolj rá, amennyit egy normál locsolásnál. Többet úgyse lehet vele megitatni egyszerre, mint amennyit a föld fel tud szívni.
2023. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Legalább így már tisztában vagyok vele :9 Szép napot!
2023. jún. 30. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban azt szokás javasolni, hogy a még kellően nedves ültetőközeg esetén kell alkalmazni kevés tápoldatos öntözővizet.
2023. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nem létezik, hogy "szobarózsa".

A törperózsákat szokták cserépben árulni, de a lakásban lévő körülményeket nem fogják hosszan bírni. Ki kell őket ültetni a kertbe, vagy ha nincs, akkor nagyobb cserépben kirakni erkélyre. A legfagyállóbb rózsák közé tartoznak.

Ha öntözésnél mondjuk fél liter vizet szoktál önteni a két rózsára együtt, akkor fél liter vízbe kevered az egy kupak nyolcadát. (Megtippeled, vagy veszel a gyógyszertárban 20 Ft-ért egy injekciós fecskendőt, és pontosan kiméred.)

Ameddig nedves a föld, addig nem kell öntözni se, úgyhogy én teljesen száraz földre szoktam önteni a tápoldatos vizet. De én nem szoktam a ráírt heti gyakorisággal használni, csak havonta...

2023. júl. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!