Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet megakadályozni,...

Hogyan lehet megakadályozni, hogy a földből épphogy kibújt zöldséget lecsipegessék a madarak?

Figyelt kérdés
Pár hete ültettem salátát és retket (olyan fajtákat, amiket nyáron is lehet). Szépen kibújtak, majd hiába öntöztem őket, egyre fogyatkoztak. Amik vannak, azoknak is látszik a kis levélkéin, hogy egyre jobban le vannak csipegetve. Valószínűleg szarkák vagy más madarak teszik ezt. Mivel lehet megakadályozni a kártételüket?

#saláta #retek #madarak kártétele
2023. jún. 30. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy meztelen csigák járnak arra éjszaka. A madarak, föleg szarkák nem lecípik, hanem kihúzzák a növénykéket.
2023. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fátyolfóliával le kell takarni.
2023. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csiga lesz az.
2023. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csiga ölőt szórj oda,és meglesznek a kártevők.
2023. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap veszek csigaölőt, aztán majd meglátjuk. Ha ők a tettesek, akkor megoldottam, ha mégis a madarak, akkor veszek fátyolfóliát.
2023. jún. 30. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:

A csigaölő már problémás, mert II. kategóriás lett. Egyre kevesebb helyen adják oda. Pl. Romániából lehet beszerezni, ők csak névleg uniósok, bármit odaadnak...

Madarak ellen se használnék fátyolfóliát, sok problémát okoz, főleg nyáron. A szél bele tud kapni, nagyon komoly rögzítés kell, hogy a kereteken maradjon. Madárháló kell inkább, valami lécekből tákolt kereten.

2023. júl. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os, ebbe a problémába valóban beleütköztem!


A megoldás: külföldi székhelyű internetes webshopból kell rendelni.

Kettő céget találtam.

Egyik egy révkomáromi (Komarno, Szlovákia) székhelyű vállalkozás, ami nem is a nálunk II. kategóriába sorolt metaldehid hatóanyagú készítményt, hanem a nálunk teljesen ismeretlen, pedig állítólag kevésbé veszélyes és környezetbarátabb vas-orto-foszfát hatóanyagú készítményt forgalmazza. Aki rá akar keresni, Ekoclovek a vállalkozás neve.

A másik egy varsói (Warszawa, Lengyelország) székhelyű cég, amelyik egy másik terméket árul és nem írja le a hatóanyagát. E cég neve: Garden Seeds Market.

Ja, és természetesen sem szlovákul, sem lengyelül nem tudok, mindkét cégnek van magyar nyelvű honlapja.

2023. júl. 3. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!