Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerves tápoldatokat lehet...

Szerves tápoldatokat lehet használni lombtrágyaként paradicsomhoz?

Figyelt kérdés

Pl: Compo BIO, Plantella szerves paradicsomtrágya

Ha igen milyen arányban?



2023. júl. 10. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A paradicsom nem igazán szereti, ha a lombozatát víz éri, ezt a lehetőséget inkább arra tartogasd, amikor muszáj lomb-trágyázni, pl. kalciumpótlásra, vagy károkozók, levéltetvek, más élősködők, vagy baktériumok, vírusok eltávolítására.

A sima tápozás maradjon a gyökereken keresztül, abban a töménységben, ahogy a szer készítői javasolják.

2023. júl. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most pont a kálcium hiány a probléma, pedig bőven használtam hosszú hatású szerves trágyát (vianot) és marha trágyát is, de csak előjött a kálcium hiány. Valószínűleg túl meleg a talaj, mert kb 30l-e ládában van. Ezért kell lombtrágyáznom, és ha nem muszáj nem szeretnék műtrágyát használni (wuxalt). Ezért gondoltam hogy lehetne-e használni a bio szereket (pl hínár kivonat) bár a csomagolása nem írja, hogy lehetne.
2023. júl. 12. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A paradicsom sajnos olyan, hogy ha hirtelen hőmérsékletváltozás történik, akkor leáll a kalciumfelvétel a gyökereken keresztül.

Nagyjából 5-6 °C már elég lehet a nappali hőmérséklet változásában, ami csökken, vagy megemelkedik, az ennél nagyobb változás biztosan kalciumhiányt okoz, ha nem lombtrágyázik az ember.

Jó lehet a tejes locsolás 1:10 hígításban ez természetes szer és a levéltetveket is kipucolja, ha vannak, csak ügyelni kell, hogy a levelek fonákját is permetezni kell ekkor, mert a tetvek ott tanyáznak többnyire. Kalciumpótlásra elég felülről.

A tejnél több a kalcium a szezámmagban, amit össze kell törni, vagy meg kell darálni és jól kiáztatni, vagy teaként forralni egy ideig, majd egy nap múlva jól leszűrni és azzal permetezni. A szűrés hatékony legyen, hogy ne tömődjön el a permetező fúvókája, lehet szűrőpapírt kapni a kávéhoz az üzletekben, én azzal szoktam.

Ezek olcsó és természetes szerek, meg többnyire vannak is otthon, vagy könnyen elérhetők.

Lehűléskor majd figyelj oda, ha gyorsan történik, akkor adni kell a kalciumot a paradicsomnak.

2023. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!