Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíró olajzása megfelelő így?

Fűnyíró olajzása megfelelő így?

Figyelt kérdés

Vadonatúj fűnyírót beüzemelték az üzletben, azonban csak otthon vettem észre, hogy az olaj csak a pálca szintjelzésének a negyedéig ér, azaz nem töltötték teljesen fullra.


A kérdésem, hogy a bejáratás mehet ekkora olajszinttel? 5 óra után kellene cserélni a kézikönyv szerint, de aggódom, hogy fullra kellett volna tölteni.


A másik dolog, hogy a kézikönyv szerint, ha 3-4 hetet áll a fűnyíró, akkor érdemes úgy elrakni, hogy a benzincsapot elzárni és utána a motort beindítva kijáratni a karburátorból a benzint. Na most, én 3-hetente nyírok füvet, azaz minden elrakás úgy történne, hogy csontszárazra járatnám a motort az utasításnak megfelelően. Ez hosszú távon nem okoz kárt a motorban?



2023. júl. 18. 00:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt, hogy gyári 10W-40-et töltöttek bele, és nekem is van 10W-40 olajom, de más márkájú. Abból rátölthetek?
2023. júl. 18. 00:59
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már írni sem tudok... Tehát Honda 10W-30 van beletöltve az üzlet által és nekem Gigant Garden 10W-30 (Briggs) van. A szabvány elvileg ugyanaz, de nem vagyok benne biztos.
2023. júl. 18. 01:01
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ráönhetsz, de nyilván jobb egyfajtát használni. Baja nem lesz a 2üteműnek sem. Szoktam direkt így elhasználni a fűkaszából a benyát. De mivel a 4üteműbe külön olajzás van, ezért nagyon fontos hogy legyen benne megfelelő mennyiségű olaj.
2023. júl. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A nívópálca arra van, hogy a jelzett részen belül kell lenni az olajszintnek. Nincs különösebb jelentősége, hogy csaképp beleér, vagy a jelzés tetejéig ér. Majd a cserénél többet teszel bele, addig jó így.

Azt nézd ki a könyvből, hogy betekert pálcával kell nézni a szintet, vagy csak betekerés nélkül bedugni. (A két elterjedt motor közül a Hondánál kitekerttel, a Briggsnél betekerttel. Legalábbis, amiknek eddig láttam a könyvét.)

Az hülyeség, hogy kijáratni a benzint. Talán valami full bioetanolra gondolt a könyv írója, az emberek csinálnak hülyeségeket. Még télre is csak akkor érdemes kijáratni, ha E10-est használsz. (Én ezért szoktam utoljára E5-ös, 100-as benzint tankolni, és soha nem járatom ki semmilyen gépemből.)

2023. júl. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Istenkirályok vagytok! A kézikönyv szerint nem kell betekerni, így értve van negyeden a szint. Ha nem probléma az olajmárkák keverése, akkor ráöntök inkább. Csak szimplán nem akarom, hogy pont a bejáratás alatt legyen probléma.
2023. júl. 18. 06:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A közép szint állás a legjobb. Az olajnál a márka nem számít.

Leállás után elég a csapot elzárni.

Forditásoknál a kézi könyvben néha rosszul fogalmaznak.

2023. júl. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem probléma az olajmárkák keverése, akkor ráöntök inkább"

De probléma! Ne öntögess össze semmit!

Nívózni teljesen a helyére rakott - betekert pálcával kell.

A két jelzés között legyen. Nem kell feltétlenül tele lennie. kb 5 óra után csere.


3 hetente nem kell kijáratni belőle a benzint. Elrakod, előveszed, lenyírod.

Én télen sem járatom ki - nincs is benzincsap az én gépemen - hanem 3-4-5 hetente elindítom és börrögtetem kicsit amig átmelegszik. Így nem rohadt bele a bentin a karbiba.

2023. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, de ez tökéletesen ellentmond mindenben a kézikönyvnek. Én is úgy tudtam eddig, hogy becsavart nivóval kell nézni a szintet, de utólag olvastam a kézikönyvet és az kifejezetten azt írja, hogy ne csavarjam be méréskor. Talán Honda sajátosság.


[link]


9. oldal:


"If your equipment will not be used for

3 to 4 weeks, we recommend

running the engine’s carburetor out

of fuel. You can do this by leaving the

fuel valve OFF, restarting the engine

and running it out of fuel. See

“STORAGE” on page 15 for periods

of inactivity that exceed 4 weeks."


És hogy miért aggódok:

https://www.youtube.com/watch?v=4y6y9yLaw4g


Ezt a problémát szeretném elkerülni, ugyanakkor nem tudom, hogy a motornak nem teszek-e kárt, ha minden alkalommal csontszárazra járatom a motort elrakás előtt. Azt tudom, hogy kétüteműnek nem árt, de mi a helyzet a négyüteművel? Amikor elfogy az üzemanyag, olyankor még van olajzása a hengernek?


Egyébként 100-as E5 üzemanyaggal használnám. Régi fűnyírót E10-essel használtam, ott volt is karburátor problémám belőle a ritka nyírás miatt (szerelő szerint hetente kéne használni, de hát ez van).

2023. júl. 18. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene hetente használni?? Ez baromság. A motorokat nem kizárólag profiknak készítik. Ilyen nincs, hogy milyen gyakran kell használni. Akkor használod, amikor szükséges.

A '80-as években a kétütemű motorok voltak elterjedve, és ezekhez a 92-es benzinbe ilyen nagyon ócska Arol 2T nevű ásványi adalékot kevertek az emberek. Ha az benne maradt pár hónapra, akkor a karburátorban az elpárolgó benzin helyén egy ragacsos dolog maradt, amit csak olyan oldószerekkel lehetett eltávolítani, amik a műanyag alkatrészeket is oldották kissé. (Ennek az Arolnak nyilván külföldön is megvoltak az ottani változatai.)

Na, és az emberek erre emlékezve szokták azt mondani, hogy ha nem használod a gépet, akkor ki kell járatni a benzint. A fiatalabbak nyilván már nem tudják, miért, sokan még nem is éltek akkoriban, de az idősebbektől azt hallották, hogy ki kell járatni, nosza, járassuk ki, mert Béla bácsi is megmondta, hogy ki kell járatni.

A négyüteműnek mindig van olajzása, mert az olaj az égéstértől külön részben van. Az olaj mennyiségének nincs pontos meghatározása, csak egy körülbelüli, hogy mindig összepocskolják a mozgó alkatrészek a súrlódó részeket. Ha beleér a nívópálca hegye, már az is tökéletes a gépnek.

A kétüteműnek csak akkor van olajzása, ha jár, mert az olaj a benzinbe van keverve. Ott problémát okoz elvileg, mikor már keveset kap. (Csak azért nem megy tönkre, mert rövid ideig tart ez a kenés nélküli állapot.)

A gumiknak nem tesz jót a szárazon való állás.

2023. júl. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!