Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet kinullázni a...

Hogyan lehet kinullázni a földet és valódi gyeppé alakítani?

Figyelt kérdés

Abszolút laikus vagyok a témában, akinek semmilyen kertészeti tapasztalata nincsen.


Vásároltunk egy kertes házat, ahol az udvart jelenleg kemény föld borítja, de nő rajta fű, bár inkább úgy mondanám, hogy vegyesen nő rajta minden zöld, tehát egyrésze fű, másrésze gyom.


Ezt az udvart szeretnénk a jövőre gyeppé alakítani, tavaszi vetéssel. Eddigre kéne megértenem a nulláról, hogy milyen lépések szükségesek ehhez és hogy utána hogyan tarthatom fenn a gyepet.


Első körben valamilyen vázlatszerűségre lennék kíváncsi.


1. Mit kell csinálnom a földdel és mikor? Gondolom ki kell írtani a jelenleg rajt lévő növényzetet. Ezt hogyan csináljam? Közvetlenül vetés előtt kell ezt megejteni?


2. Hogyan egyenesítem ki a talajt?


3. Mikor kell vetni, hogyan kell vetni a füvet, mi a teendő vele az első vágásig? Egyáltalán honnan tudom, hogy milyen fűfajtát érdemes elvetni?


4. Mikor történhet meg az első vágás? Hogyan kell vágni utána és milyen rendszereséggel?


5. Milyen teendők vannak a gyep fenntartásában és mikor szükséges ezeket elvégezni?


Eszközök tekintetében jelenleg egy darab állítható magasságú fűnyírónk van, kapa, ásó, gereblye. Gondolom ez nem lesz elég, de mikre lesz még szükség?


Esetleg szakirodalom ajánlás a témában, ami végigvezet mindenen? Akár könyv, youtube csatorna is jöhet.



2023. júl. 23. 16:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem pontosan a kérdésedre válasz, de a diófa kivágását (amit eddig nem említettél, de majd ha azt látod a kommentekben, hogy semmi nem marad meg alatta, meg mondják majd az ismerőseid, esetleg felmerül benned) NAGYON fontold meg, óriási érték, amit az árnyéka ad, még ha gyérebb is alatta a növényzet.

Én egy "értéktelen" bálványfát vágattam ki, azt is nagyon bánom, teljesen megváltozott a kert klímája, azóta ültettem fát, na de mire az akkora lesz... Nyáron nem lehet kinn megmaradni a déli-délnyugati benapozottságú kertben.

Amúgy tavaszig "kitanulod", hogy hogyan lehet megvalósítani a füves területet, de ahogy a fenti hozzászólók is írták, komolyan fel kell lazítani a talajt és utána is sok munka és költség fenntartani, ha valódi füvet szeretnél.

2023. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!