Kezdőoldal » Otthon » Kert » Augusztus végén - szeptember...

Augusztus végén - szeptember elején mit érdemes ültetni magaságyásba?

Figyelt kérdés

Mármint ami megterem ebben az időszakban.

Ne nevessetek ki, abszolut kezdő vagyok.



2023. aug. 4. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A párom most ültetett még cukkínit, hogy ősszel is legyen egy kevés, meg akart spenótot és borsót. Azt még nem csinálta meg. A spenót beérik, a borsó már nem biztos. De akár paradicsomot is ültethetsz még ami már nagy palánta. Néha lehet venni még belőle. Az ami már virágzik az még be fog érni.
2023. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Múlt héten ültettem még a kertben. Céklát tettem a kiszedett korai krumpli helyére. Spenótot fogok még én is ültetni. Gazdaboltban augusztus 20. után javasolták a spenótot és akkor át is telel elmondásuk alapján (első próbálkozásom lesz a spenóttal).


Sokszor látok cikkeket interneten is, hogy mit lehet még ilyenkor ültetni. Elolvasgattam ezeket, de azért ha gazdaboltban veszed a magokat, akkor ott is érdemes rákérdezni szerintem.


[link]

2023. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Mi bébispenótnak szeretnénk, csak salátába. Annak nem kell hogy nagyra nőjön.

A cékla jó ötlet.

2023. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jó ötletet adtam. :) Ha ültettek végül céklát, remélem lesz is alatt azért! Nem tudom, hogy milyen idő van felétek, de nálunk nagyon sokat esik az elmúlt hetekben. Nem tudom, hogy fogja viselni (még nem kelt ki), első próbálkozásom céklával.


Meg a spenóthoz is sok sikert. Salátába még nem próbáltam, általában főzeléket készítek belőle.

2023. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cékla egy olyan ritka növény, ami tényleg bármikor vethető, bírja a klímát.

Spenótból szerintem sok minden nem lesz most. Kicsi korában megvénül, megsárgul, kivéve, ha folyamatosan csapadékos és borongós idő lesz.

Borsót majd augusztus 20. táján, Rajnait. Szerencse dolga, hogy ez az időpont túl korai lesz-e a meleg és száraz ősz miatt, vagy túl késői a hideg és borongós ősz miatt... De kb. ez az időpont, amikor legnagyobb az esélyed. Előfordult már olyan év, hogy másfél hónapig hetente szedtem, folyamatosan kötött, mert végig jó idő volt rá.

Kb. 1-2 hét múlva lehet téli retket. Ez is időjárásfüggő. Akár csak a piros hónapos retek, azt augusztus utolsó hetében jó.

Szeptember közepe táján duggathatsz el kisebb vöröshagymákat, október vége felé lesz zöldhagymád belőle.

Azt gondoltam amúgy, hogy kezdő vagy, magaságyást azok szoktak csinálni... Sok munka és befektetés azért, hogy kevesebb termésed legyen...

2023. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 Nem baj ha nem nő meg a cékla, a levele is érdekes. Lehet idén már nem lesz belőle semmi, tényleg túl sokat esik az eső.

A spenót meg jó salátába - feldobja kicsit az ízét, csak ne legyen sok. Meg nagyon finom tört krumplival. Mintha petrezselymes krumpli készülne, vajban kell kicsit megfuttatni a spenótot és utána átforgatni a forró serpenyőben vele a tört, főtt krumplit. Köretnek nagyon jó. Elsőre én is fintorogtam az ötlettől, de tényleg finom. :)

2023. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!!!! 😀
2023. aug. 6. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!