Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb mennyi idő alatt bújik ki...

Kb mennyi idő alatt bújik ki az ültetett Cylindra cékla mag? Lassan két hét alatt látszódnia kellene már? Mennyit érdemes még várni vagy inkább ültessek mást a helyére?

Figyelt kérdés
Július 27-én és 29-én ültettem el a céklát másodvetésnek. Nagyon sok eső esett az elmúlt napokban is.

2023. aug. 10. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
1 hét alatt kikelt nálunk.
2023. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, nyáron egy hét alatt ki szokott kelni.

Nem lehet, hogy túl mélyre ültetted, vagy régi volt a mag? Én jártam már úgy, hogy 100 méteren vagy 15 szál kelt ki a frissen felbontott magból, mert már 3 éves volt. (Vagyis, azt nem tudni, hány éves volt, csak azt, hogy 3 éve csomagolták.) Azóta csak előző évben csomagolt magot veszek meg, esetleg kényszerűségből 2 éveset. Céklát meg semmilyent, mert könnyű magot termelni.

2023. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy mikori volt a mag. Nem emlékszem pontosan, hogy milyen mélyen ültettem, de igyekeztem a mag csomagolásán lévő információk alapján kihúzni a sorokat. Ha mélyre sikerült, akkor később fog kikelni vagy nem kel ki? Kezdő vagyok még azért, cékla pedig első próbálkozásom volt.

Hogyan lehet magot termelni a céklából? Nem keményedik meg a gumó, mire felmagzik a növény?

2023. aug. 10. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs még elkésve,majd kijön.
2023. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha túl mélyre megy, akkor nem kel ki. Ha túl sekélyre megy, akkor ha kiszárad, a mag elhal. Ha kicsit megy mélyre, akkor lehet, hogy késve kel. De ilyenkor azért két hét alatt ki kellett volna bújni.

A cékla kétéves növény. Magot termelni úgy kell, hogy ősszel elraksz pár kisebb szép formájút, és hideg, lehetőleg nedves helyen áttelelteted. (Nem mindegyik telel át egészségesen.) Pl. vízóraakna is jó. Márciusban elülteted, és várod, hogy magot érleljen. Egy kicsi céklán is lesz legalább annyi, ami két évre elég. Azért szoktam 2 céklát ültetni, mert előfordul, hogy valamelyik elpusztul menet közben, mielőtt magot érlelne.

2023. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!