Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a leggazdaságosabb módja...

Mi a leggazdaságosabb módja annak, hogy egy magaságyásba 1 köbméter földet szerezzek?

Figyelt kérdés
50 literes virágföldből 20 zsákkal kellene vennem, ami azért nem kevés pénz lenne. Lehet valahol költséghatékonyabban szerezni ilyen mennyiségben?
2023. aug. 12. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, milyenre van szükséged, de szoktak hirdetni ingyen elvihető földet.
2023. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Termőföldet szerezz, érdeklődj a környéken! Faluban van mindig.
2023. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Termőföld érett trágyával vagy komposzttal keverve, megteszi. Ilyesmit meg a lakóhelyeden kell keresni, mi nem tudjuk, az ország melyik sarkában laksz.

Akik a zöldhulladékot elviszik, szoktak eladni komposztot. Legalábbis, nálunk, úgy hallottam.

2023. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Kimész a szántóföldre es szedsz magadnak kb ez a leggazdagabb ez kb ingyen van persze a tulajnak biztos nem fog tetszeni.

A többit meg már fent leírtak.

Egyébként akkor érdemes magaságyást létesíteni ha nagyon rossz a kertedben a talaj. Angliában Skóciában a Skandináv országokban van létjogosultsága ahol nagyon lassan melegszik a föld tavasszal. Magyarországi viszonyok mellet nincs rá szükséged.

Persze divatos szépen mutat a kertben, de teljesen felesleges. Kevés a hely benne a futónövényeknek nincs hely hova futni, nyáron sokkal hamarabb felmelegszik kiszárad, ősszel nemtudod forgatni egyszerűen nem gazdaságos csupán jól mutat.

2023. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Keress a közeledbe valami hasonló vállalkozást:

[link]

Vannak tőzegbányák is több helyen, és köbméterre vegyél földet. Régen kertészetem volt, és Sükösdről hordtam a tőzeget a palántákhoz.

[link]

2023. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Tüzépen is van. Itt nálunk falun is.
2023. aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jófogás
2023. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!