Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hetvegen astam egy kis...

A hetvegen astam egy kis godrot, beleontottem egy doboz mar lejart szavos epret. Betemettem es asvanyvizzel meglocsoltam. Eselyes,hogy lesz belole eper palanta?

Figyelt kérdés
(Ismerosom javasolta,hogy egy kanal nutellat is tegyek melle,hogy hatha nutellas eper lesz_A video kedveert megcsinaltam,de nem bizok benne)

#amator kertesz
2023. aug. 14. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ezt csak véletlenül tetted ebbe a kategóriába, mert a humor rovatba szántad.
2023. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elrontottad, ásványvíz helyett egy doboz natúr joghurtot kellett volna ráönteni. Pár nap múlva gyönyörű kis epresjughurt dobozkák bukkantak volna elő a földből.
2023. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsémék látogatóba jöttek hozzám nemrég.

A három éves unokaöcsém elásta a Ferrari Matchbox-ot a telkemen és meglocsolta vízzel,hogy egy nagy Ferrari legyen belőle,amit nekem adna.


Ő tőle ez cuki volt,mert csak 3 éves,tőled kissé gáz ez a gondolkodásmód

2023. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
?e-otahatnalap nodom neyli repe sozobod itlobd a ygoh,lekedre za asc lobazagI .ezsrep,ylomok men zser salletun A
2023. aug. 14. 14:33
 5/9 A kérdező kommentje:

ok, fusssunk neki meg1x..valamit elgepeltem..

Szoval a nutellas resz nem komoly, az poen volt. Igazabol az erdekel,hogy a dobozos bolti eperbol lehet-e palantat nevelni.

2023. aug. 14. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor látott orvos ?
2023. aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehetett volna palántát nevelni, természetesen. De így most már kampec nekik.

Az eper magjai aprók, fél cm-nél mélyebbről nem tudnak kikelni. Ha mindenestől ástad el, akkor még jól be is rothadnak, és a magok eleve elveszítik csíraképességüket.

Legközelebb a magokat piszkáld ki, nyomd szét két ujjal a rajtuk ragad maradékot, és tányéron szárítsd meg. Ha megszáradt, vesd el fél cm mélyre, és utána már ne öntözd felülről, mert kimosódnak a földből, vagy kicserepesedik felszín.

Ha mindent jól csinálsz, két héten belül ki fognak kelni a növénykék. Jövőre még nemigen teremnek. De kb. biztosra vehető, hogy ha egyszer teremni fognak, rossz minőségűek lesznek, mert dobozban árulni olyanokat szoktak, amik nem jók, hanem eltarthatóak.

Ha jó epret akarsz termelni, vegyél pár palántát, pl. a Senga sengana fajta kiváló.

2023. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
NA! Koszi,ez jo tanacs, adok is egy zold pacsit!
2023. aug. 15. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Éld ki magad, lassan kezdődik a suli.
2023. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!