Kezdőoldal » Otthon » Kert » Motorolaj is kiírtja a növénye...

Motorolaj is kiírtja a növényeket?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm hozott nekem pár liter motorolajat és mivel nem voltam otthon a kannát be tette a kapun belülre, a fűre. Pár órára rá értem haza viszont láttam hogy a kanna feldőlt és nem volt jól rá csavarva a kupak így kb 1-2 liter motorolaj kiömlött a fűre. Kb 1-2 méterre van egy kisebb fa.

Mennyire van veszélyeztetve így a fa? Ha a motorolaj a talajba szivárog vagy az eső bele mossa az károsíthatja a fát? Arról hallottam hogy gázolajjal hatalmas fákat lehet kiírtani na de a motorolaj?



2023. aug. 22. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Mivel biológiailag nem bomlik le emberi léptékkel mérhető idő alatt és növényi részekre jutva megakadályozza azok víz- és tápanyag felvételét, azért erősen károsítja a környezetet (a mikroorganizmusokat és a talajlakó állatokat is).
2023. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg egy gyors talajcsere segíthet az adott helyen? Mondjuk 10-20-30 centi mélységig azt a kb egy négyzetmétert kicserélni? Vagy pár óra alatt még mélyebbre be tudja inni magát az olaj?
2023. aug. 22. 12:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy abból gondoltam hogy annyira talán nem károsító a motorolaj, hogy sokkal sűrűbb mint a gázolaj így talán kevésbé tud beszivárogni a talajba a gyökerekbe nem?
2023. aug. 22. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Talajcsere. Addig míg nem tiszta.
2023. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fűre elég egy fedő réteg is.
2023. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

A növényekre nézve nem mérgező, viszont az anyagcserét gátolja ott, ahol bevonja a növény levelét, gyökerét. Fának így nem lehet baja, mert a gyökérzet túlnyomó része a tiszta földben van. A füvet meglátod, hogy lesz-e baja, ha igen, akkor 20 centi mélyen cseréled a talajt.

Az olaj vízzel emulziót alkot, cseppekbe áll (a motorolaj még a levegő párájából is vesz fel vizet), tehát nagyon gyorsan rések lesznek az olajos rétegek közt. Így gyakorlatilag fél éven belül teljesen veszélytelen lesz a fűre is.

A vasútnál dolgozom, és a régi váltóknál, amiket 40-50 éven át kentek olajjal (régebben naponta), és itta fel a föld a lefolyó olajat, ott kel mindenfelé a gyom a megszáradt olajsár repedéseiből.

2023. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!