Kezdőoldal » Otthon » Kert » Örököltem egy 300nm-es 10éve...

Örököltem egy 300nm-es 10éve elhanyagolt szőlőterületet, tulajdoni lapon úgy szerepel hogy "Szőlő". Kivághatom a szőlőt és lebonthatom a támrendszert?

Figyelt kérdés

Kiszeretném takarítani a területet, a betonoszlopokat pedig hazavinni és otthon felépíteni csemegeszőlő támrendszernek.


Lehet abból probléma ha megszüntetem a területen a szőlőt, úgy hogy a földhivatalnál szőlőként van bejegyezve? Vagy ha nem, akkor mi lenne ennek a hivatalos menete?



Így néz ki most:

[link]

[link]


2023. szept. 8. 16:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Bérbe ilyen kis területet nem vesz ki senki. És nem az enyém az egyetlen ami így néz ki sajnos. közvetlen a telkem mellett és mögött is van egy ugyanígy magára hagyott terület. És 200méteres körzetben több is. Mikor én gyerek voltam, már akkor nagyon idősek voltak akik azokat csinálták, gondolom mára már meghaltak, az utódok meg nem foglalkoznak vele.


Egyébként szépen haladok, tegnap fölvittem az akkus fűkaszát és kitisztítottam a sorközöket, ma pedig kihúztam az összes huzalt.


[link]

[link]

[link]

[link]

2023. szept. 9. 16:06
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból: hol vannak ilyen apró kertek? Nem települést kérdezek, hanem hogy valami üdülőterület, azért ilyen kicsik? Vagy város melletti zártkertek, vagy mi? Nálunk a város melletti zártkertek is 1000 m2 körüliek, azért furcsa, mert még a városban lévő apró lakótelkek is nagyobbak 300-nál. A körülményei azért is lényegesek, hogy mennyire biztonságos hely, nem fogják-e lelopni a termést, vagy már a facsemetéket is elviszik egy héttel az ültetés után.

Különben ha rászánod az időt, a Földhivatalban felvilágosítanak, hogy megy az átminősítés. Úgy tudom, pár tízezerből megvan, és nem kell hozzá ügyvéd se, te magad is meg tudod csinálni a papírokat. (De lehet persze szakemberrel is csináltatni.)

2023. szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem üdülőterület. Város melletti zártkertek fent a hegyoldalon, az egyik híresebb borvidék közelében.
2023. szept. 10. 08:57
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy borvidék központjában lakom, és itt vannak a város mellett 1000 m2-es zártkertek, két irányban is a várostól. Érdekes, hogy nálatok olyan kis telkeket osztogattak.

Az egyik irányban a telkek nagyon közel vannak a városhoz, úgyhogy a cigányok minden termést elloptak, mikor még ott is volt földem. Egyszer kihívtam a rendőröket, mert a domb aljából odaláttam, és nem mertem felmenni úgy, hogy 2 kocsinyi cigány volt a telkemen. Mondták, hogy várjak a terület bejáratánál, majd jönnek, ha végeztek egy helyszíneléssel. Hát még most is ott várhatnék, ha meg nem unom. Vagyis, nem jöttek. Viszont közben besötétedett, és 3 kocsival jöttek lefelé a tolvajok, minden autóban 4-5 "szüretelő munkás"... Nem tudom, nálatok milyen a helyzet. Ha annyira elhagyott terület, akkor nem valószínű, hogy járőrözne arra mezőőr.

2023. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Itt tartok. Nem sokszor volt időm felmenni, ezért húzódott ilyen sokáig.


[link]

[link]

[link]


De bakker meglepő hogy mit bír ez az akkus fűkasza, nem gondoltam volna hogy ez ilyen bika. Hüvelykujj vastagságig úgy vitt mindent mint a pinty. :D

2023. okt. 4. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!