Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jövőre mit ültessek a vetemény...

Jövőre mit ültessek a veteményes kert árnyékos részére?

Figyelt kérdés
Egy szűk sáv van a veteményes kertemben, amit egész nap alig ér a nap, maximum csak pár órát. Milyen növényeket lehet oda ültetni, amit szereti az árnyékosabb helyet?

2023. szept. 13. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendezgettem délelőtt a kertet. Nálam is van ilyen rész és arra jutottam, hogy oda uborkát fogok ültetni. Ahol most voltak viszonylag sok nap érte és nem nagyon termett. Tavaly abban az árnyékos részen volt ahová tervezem jövőre is ültetni. Dughagymát is lehet, már most ősszel is.
2023. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökféléket, azok hamar kiégnek, ha folyton napon vannak. Répát, salátát, ezek is bírják.
2023. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Idén borsó volt ott először, ez még jobban bírta. Utána babot tettem a helyére, az viszont annyira nem lett jó azon az árnyékos területen. Nem bokrosodott be szépen, ahogy a többi helyen, inkább megnyúlott. Mivel ugyanaz a mag és a többi helyen gyönyörű, az eső-öntözés is ugyanannyi, ezért az árnyékra gondoltam, hogy amiatt lett gyengébb jóval.

Hagymát terveztem jövőre oda, de akkor az jó is lehet, meg a répa. Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2023. szept. 13. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy fák miatt árnyékos a hely, vagy épületek miatt. Mert a fák gyökere kétszer olyan távolságra is elmegy a törzstől, mint a lomb, és alulról kiszedi a nedvességet meg tápanyagot a vetemény alól, tehát fokozottabban kell öntözni meg tápanyaggal ellátni.

A tökfélék pont nem teremnek túl árnyékos helyen. Legalább a nap felében kell nekik a napsütés. Akinél "kiszáradnak", ott feltehetően az atkák v. tripszek miatt pusztulnak el, ha nincsenek permetezve ellenük.

A hagymák a legfényigényesebb növények közé tartoznak, amik ráadásul még nem is annyira vízigényesek.

Keress rá, hogy "árnyéktűrő zöldségnövények". Így sokkal több lehetőséget találsz, mint ha pár félét írnánk. Innen már csak a vízigényt kell figyelembe venni.

2023. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő miatt árnyékos. Kb 2 méter szélességű és 5 méter hosszú területről van szó. Egyik fele mellett a szomszéd melléképülete miatt van árnyék, a saját oldalunkról pedig kb 3 méter távolságra van fosóka fa, ami szintén lefogja a napfényt. Ezek miatt naponta tényleg csak 1-2 órát éri a nap.
2023. szept. 14. 09:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rákerestem az árnyéktűrő zöldségnövényekre. Találtam jó pár lehetőséget.
2023. szept. 14. 09:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ha olyan közel van fa, annak kb. az egész terület alatt vannak gyökerei. Nálam 10 m távolságban is jönnek fel sarjak.

Ami annyiban fontos, hogy vagy olyan növényt ültetsz, ami a kevés napot ÉS a száraz körülményeket is bírja (kevés ilyen létezik), vagy öntözöl állandóan, nagyobb mennyiséggel, nem csak megszenteled felülről a leveleket.

2023. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam fa alatt termett a paradicsom igaz, hogy magaságyásban.
2023. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!