Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ágdaráló gépet szeretnék...

Ági Kovács kérdése:

Ágdaráló gépet szeretnék venni .Egy ismerősöm szerint csak zöld ágakat lehet darálni vele .Valóban így van ? Száraz ágakat ,gallyakat nem lehet aprítani ? Milyen márkát javasoltok ,viszonylag kicsi kertbe ?

Figyelt kérdés

#Ágaprító gép
2023. szept. 15. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nálam fordítva van. Zöld ágakkal még nem próbáltam. A Zöld ág a komposztba való.

A tavasszal lemetszett gallyakat ágakat venyigét, szőlő vesszőt stb daráljuk vele. Elviszi a vastagabb ágakat és persze a szárazat is. Nem tudom most hirtelen milyen márka.

2023. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez géptől és növénytől függ.

A mienkhez elvileg száraz ágak a jók, de pont amihez vettük azt nem tudta bedarálni szárazan sem. Kevésbé valószínű, hogy a zöld ágakhoz lenne jó, mert azokon a levelek is rajta vannak, sok a nedvesség stb. De ki tudja? Az adott gépet kell megnézni.

2023. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől függ. Egy ismerősöm aki ezzel foglalkozott, vett olyan aprítót, ami a tetőlécet is leaprítja, csak szög ne legyen benne.
2023. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az ismerősöd valamit félreértett! Mert azt szokták mondani hogy a száraz ágat nem ajánlott beletenni mert kiveszi az élét.

De ezt a pl egy éve levágott, mára puskapor száraz ágakra értik!


A frissen levágott faágakat nyugodtan belelehet tenni!

2023. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

az ágdaráló gépet zöld ágra találták ki. Ledarálod a nyesedéket, ágat, csicsókaszárat, mogyorófaágat, aztán öntheted a komposztba.


A száraz ágakhoz kimondottan aprítógép való, a kerítésléc, cserépléc is belefér...csak annak legalább 5 lovas a motorja, ha lehet 3 fázisú.


Az én olasz gépem egyfázisú, kétpólusú, 2 lóerős, és csak a zöld hulladékot viszi(mindegy, hogy leveles, vagy nem)

2023. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen vastag ágakat akarsz vele ledarálni, ha vastagabbakat is, akkor olyat vegyél, amit az tud, csak az jóval többe kerül.

Ez persze nyilvánvaló, nem is ezért írtam, hanem ajánlom, hogy ha veszel, akkor mindig legyen rajtad védőszemüveg, ha dolgozol vele. Egy ismerősöm egyik szemére ettől megvakult, igaz, hogy miután szemébe ment a faszilánk, jó sokáig nem ment orvoshoz, meg talán el is kezelték neki, de roppant veszélyes szerkezet, megfelelő körültekintésel szabad csak vele bánni.

2023. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszi metszés után kell pár hét, hogy megszáradjanak az ágak. Minél vastagabb ágak, annál több idő.

Minél szárazabb egy ág, annál nehezebben viszi a gép. Hogy melyik milyent bír, az géptől függ, természetesen. Frissen levágottból másfélszer-kétszer vastagabbat szokott vinni, mint teljesen szárazból.

Kicsi kertbe gyakorlatilag semmilyent nem érdemes venni. Mivel a nagy gépre nem érdemes költeni 4-500 E-t, kicsi gép meg hasznot nem hajt, csak a környezetet szennyezi a darálandó mennyiséghez képest extrém energiafelhasználásával, valamint a szomszédokat idegesíti.

A kicsi gépekbe ugyanis csak egyenként lehet bedugdosni az olyan ágakat, amikről előzőleg minden elálló oldalágat levágtál kézzel. Aztán a kis nyirkalékot még egyenként belebűvészkeded a gépbe. Emiatt egy óra kézi munka, és egy óra darálás ad annyi eredményt, mint egy félmilliós benzines gépen 3-5 perc működés.

Tehát kicsi kertben vagy összekötegelve elküldöd a gallyakat a zöldhulladékkal, vagy elégeted (ha szabad nálatok), ez - száradás után - csak harmada környezetszennyezés, mint kicsi géppel ledarálni. Vagy esetleg, ha van kazánod, akkor kötegelve télen el lehet fűteni.

(Meg amit a biokémiából hiányos tudású emberek nem szoktak tudni: a mulcsozott gallyak idővel ugyanúgy szén-dioxiddá bomlanak lassú égéssel, mint ahogy kerti égetéssel is. A különbség csak az elhasznált rengeteg energia.)

2023. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mindent vivő darálókat nagyon erős motor hajtja, lehet akár dízel is. Kiskertben ilyennel nem érdemes foglalkozni, elég az egyszerű egyfázusú motor hajtotta zöldhulladékos komposztaprító.


A maradék ágakat, vastagabb részeket kis akkumulátoros kézi fűrésszel lehet pillanatok alatt "letermelni"

A komposzba igazából a zöld aprítékot hasznos önteni

2023. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kiskertbe bőven elég fűnyíróval átmész rajta miután összegyűjtötted.

2cm nél vastagabb ágakat meg előtte kiszeded belőle.

Ha nincs fűnyíród, daráló se kell. Egybe komposztálod.

2023. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kétféle kerti "hobbi kategória" ágdarálót ismerek. Az egyikben fogaskerék darálja le az ágakat. A másik megoldás hogy egy forgó tárcsán van két kés és az vágja apróra az ágakat.

A szomszédnak fogaskeres van. Kipróbáltam de a friss vékony ágakat csak megroppantotta. Nem tetszett ezért én a másik fajtát vettem. Ez viszont a nagyon száraz ágakkal szenved.

2023. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!