Kezdőoldal » Otthon » Kert » Adott egy udvar. Mindenütt...

Adott egy udvar. Mindenütt öreg fűcsomók, göcsörtök, kivágott fák tönkje. Nőként,hogy tudnék nekilátni,hogy valamit ki tudjak belőle hozni,úgy,hogy senki sem segít?

Figyelt kérdés
Ki szeretném alakítani, de a párom nem hajlandó időt,és pénzt sem áldozni rá, így azt gondoltam,nekilátok magam.Hogyan kezdjem? Úgy értem, ki kellene ássam a facsonkokat, és utána rotációs kapával álljak neki? Ha valaki tud hasznos tanácsot adni,kérem ne tartsa magában.Elég nagy udvar,és a közepén van egy idős, magas cseresznyefa.A talaj nem egyenletes,mert van ahol magasabb ahogy az ajtó felé közeledünk,lejt. Előre is köszönöm a tippeket.Téglalap alakú amúgy,az udvar.
2023. szept. 30. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél csinálni? Gyepet? Virágoskertet? Zöldségeskertet?

Fizikailag hogy állsz, mennyire vagy erős? Menne a fatönk kiásása, és a rotációs kapa se hajítana fel a cseresznyefa tetejére?

2023. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából szeretnék rózsákat,és bokrokat, esetleg tuját,vagy sövényt. Jó erőben vagyok,és a rotagépet is tudom kezelni,otthon is kellett. És erős is vagyok,emellett kitartó.
2023. szept. 30. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Keress másik "párt".
2023. okt. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor, ha jól értem, a gyep nem cél. Csak a tiszta felület.

A rotációs kapa előtt érdemes lenne legyomirtózni a füvet, aztán ha lesárgult, lenyírni/kaszálni. Úgy jobban vinné a rota, mint az élő füvet. Mondjuk, ehhez az kell, hogy ne jöjjön be egy esős ősz, mire végzel a gyomirtással, mert sárban a száraz fűtől beragadnak a kések. Bár ha ritkás a fű, és nagyon rövidre vágod, meg lehet próbálni úgy is a rotázást. Valami nagyobb géppel, nem 3 LE-ssel, főleg nem elektromossal, ami csak pattogna a föld tetején. Nagy gépet 2x3 kapataggal könnyebb kezelni, mint 2x2-vel, mert nem akar annyira felborulni.

Ha megvagy, akkor el lehet simítani a felszínt, amennyire gondolod. Nagy dombokat lapáttal szétszórni, vagy talicskával odébb vinni. Ha a továbbiakban is fűmentesen akarod tartani a felületet, akkor nem kell asztalsimaságúnak lenni, csak nagyobb egyenetlenségek ne maradjanak, aztán majd idővel alakul, a kapálástól.

A fatönköket szerintem annyira nem sürgős eltávolítani, amit nehéz. A kevés munkával járó kicsiket megásod, és csákánnyal-fejszével kiszeded. Ha már nem friss vágás, akkor elsőnek megpróbálnám egy fejszével, fel lehet-e forgácsolni ásás nélkül. Elég 10-15 cm mélyen. (Ebben talán az embered is segíthetne.) Ha nem akác, vagy egyéb keményfa, akkor szerintem a fát meg fogja támadni valami gomba, ami elkorhasztja pár éven belül.

2023. okt. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a "párod" nem hajlandó ebben rész venni, akkor remélem elvégzi a házimunkát, amíg te kapálsz.


Az lenne a legjobb, ha lecserélnéd.


Ha mégsem cseréled le, akkor olyan területet alakíts ki, amit egyedül is rendben tudsz tartani. Iszonyat nagy munka lesz, az előző válaszoló jókat írt. A kivágott fák tönkjei valóban elkorhadnak egy pár év alatt, ha akarsz energiát spórolni, hagyd ott, tegyél rá virágládát, én is azt csináltam. Aztán vagy 2-3 év múlva kifordult könnyen.

2023. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!