Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly csináltam egy magaságyá...

Tavaly csináltam egy magaságyást amit egy erdőben futó kiszáradt árokból szedett tőzegszerű földel töltöttem meg....?

Figyelt kérdés

Majd beültettem kamcsatkai mézbogyóval, de nem mentek semmire. Némelyik a leveleit is eldobálta év közben. Mi lehetett ennek az oka?


Közben olvastam hogy a tőzegnek savanyú a kémhatása. Lehet hogy túl savanyú volt neki és inkább áfonyát kellett volna bele ültetnem?


2023. nov. 19. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet. Meg bárminek az ellenkezője. Ugyanis nem tudjuk, mi volt az az anyag, amit használtál. Hogy nem tőzeg, az 100%, mert az nem erdőben képződik.

A pH-t meg lehet mérni, csak pénzbe kerül a műszer.

[link]

A magasággyal amúgy minek kínlódtál, mikor a mézbogyó tökéletesen termett volna sima földben is?

2023. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem, magaságyásba olyan növényt érdemes ültetni amihez egyébként hajolgatni kell a művelésekor. Nem bokornak, mint a mézbogyó.

Amúgy kérdező a mézbogyó nehezen marad meg - nekünk sem sikerült, pedig a párom figyelt arra hogy olyan legyen a talaj meg az elhelyezkedése a kertben amit igényelne. De ugyanígy nálunk a petrezselyem gyökere se nő meg normálisan, a paradicsom ellenben nagyon jól érzi magát és a kivi is. Szóval a talaj is sokat számít, de sok olyan is van amit esetleg nem is tudunk befolyásolni.

2023. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mézbogyó bírja a savanyú és a meszes talajt is.
2023. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!