Kezdőoldal » Otthon » Kert » Viking fűnyiróba milyen...

Viking fűnyiróba milyen berántó zsinór való?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos a kutyám elrágta a Viking fűnyíróm berántó zsinorját. A kérdésem az lenne, hogy mindegy milyen márkájú zsinórt veszek bele? Illetve házilag megoldható a probléma?

nov. 20. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam a fűnyíródat, de biztos vagyok benne, hogy bemész az első boltba ahol árulnak ilyet és jó lesz bele.


Ha ki tudod húzni a régi zsinórt, akkor teljesen kihúzva elvileg kiszedhető a régi és beakasztható az új zsinór.


Ha már nem látod a zsinórt mert benne van a berántóban, akkor szét kell szedni, újra feltekerni a rugót, stb.

nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod, egy viking MB 555E fűnyíróm van, a zsinór vége látszik, nem ugrott be a gépbe. Próbáltam kihúzni, viszont olyan mintha meg akadt volna valamiben.


Köszönöm szépen a válaszod. ☺️

nov. 20. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szétszedni is könnyebb. Leszeded a berántó szerkezetet, kihúzod a zsinórt amíg még oké és fogod, és így szeded szét, de figyelve arra, hogy ne ugorjon ki belőle a rugó, akkor meg tudod nézni mi lehet a gond.

Jellemzően pl belül beakadhat valahova a zsinór, összetekeredhet, stb.


Lehet vele játszogatni, de az is lehet, jobban megéri rádobni egy új berántót.


Nekem a fűkaszámon akadt be legutóbb, szét kellett szednem hozzá. Szerintem inkább venni fogok rá újat. Persze az max 2-3e Ft. Neked valszeg több kicsit.

nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Cserélni szeretném minden képpen, ha már baszakodok vele. Remélem sikerülni fog. 🫡🥹 Köszi a segítséget. 🥰
nov. 20. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A csere jellemzően csak pár csavar.

Leszeded a burkolatot, ha kell kicsavarozod a berántót, leemeled és ráteszed az újat, és visszacsavar mindent. Nem bonyolult.


De a régit ne dobd ki, ha csak a berántóó zsineg a szar. pár Ft-ért vehetsz új zsineget, megcsinálgatod és jó lesz tartaléknak.

nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Barkács boltban m ben is lehet venni.
nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Berántózsinór márkája, bruhaha! :) A hét legjobb poénja, pedig még csak hétfő van. Kb. mint hogy milyen márkájú szöget vegyek, ha fel akarok tenni egy képet a falra.

Az egyedüli, ami számít, a vastagsága. Ha túl vastag, nem fér fel elég, ha meg vékony, akkor nem lesz tartós. De amit lerágott a kutya, azt a véget elviszed, és kisgépboltban adnak olyan vastagságút.

Mivel nyilván nem vagy profi szerelő, ezért ne azt csináld, hogy szétszeded a berántót, öt nap múlva elmész venni, aztán egy újabb hét múlva össze akarod rakni, mert akkorra azt is elfelejted, hogy a berántó a gép tetején volt-e, vagy az alján.

Hanem megsaccolod, milyen hosszú kell, aztán veszel fél méterrel többet, aztán ha szétszerelted, majd megméred pontosan a régi két darabjának összegét, a felesleget meg levágod. Nem nagy összeg, 100-150 közt lehet métere.

nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!