Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines fűnyíró vagy akkus...

Benzines fűnyíró vagy akkus fűnyíró?

Figyelt kérdés
Ki mit mond 1200 nm területre melyik a jobb?
dec. 28. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1200 nm-hez kisebb vagyonnyi akkut kell venni magán a fűnyírón felül. Ha csak nincsen már eleve több ilyen akkumulátorod más azonos márkájú akkus szerszámokhoz, akkor lényeges plusz költség a benzineshez képest. Ekkora területre még nem igazán alkalmas az akkus megoldás.
dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy akkumulátorost, hogy mekkora. Már a mérete miatt is 1 nap mire lenyírsz vele akkora területet. De az akkuk kapaciása is kevés akkora telekhez.

Amelyik akkus gép jó ekkora területre, azt nem akarod kifizetni.

dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyi akkut kéne venned hogy abból vehetsz 4 benzines fűnyírót is.

Folyamatos üzemhez 3 szett akku és jobb esetben 2 szett töltő kell.

Vagy ha nincs áram, akkor végtelen számú feltöltött akkuszett, ami a világ pénzébe belekerül.

dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy írták is előttem: benzines.
dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb ennyi nm-es területet vágok én is. Benzinessel. Szomszédok is benzines gépekkel, szegélynyírókkal dolgoznak ugyanekkora területen.
dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak benzines! Bármennyire is divat lett mindenből az akkus, nem mindig jó.
dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha nincsen sok akadály, akkor én sima elektromosat használnék.

Csak egy 50 méteres hosszabbító kell és gyakorlatilag 0 a fenntartási költsége.

A benzinessel sokkal több teendő van.

dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Én pont így csinálom, 2X20m-es hosszabbítóval, rettentő idegesítő tud lenni a kábelek állandó huzigálása-igazgatása-kibogozása. Az viszont igaz, hogy egy 20 éves olcsó Al-Ko fűnyíróm van és hibátlanul üzemel, elvégre gyakorlatilag egy motor meg egy penge az egész.
dec. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

7-es húztál már magad után a fűben 50 méter hosszabbítót? Gondolom nem, különben nem ajánlgatnál ilyent. Én egyszer csináltam ilyen. Soha többet. Belehúzod a kutyaszarba, a pucoktúrásba, stb. Le kell szépen takarítani különben összerohad és megeszi a nedvesség a szigetelést. A legvacakabb hosszabbító árából is tudsz venni vagy 40 liter benzint

A mozotosban évi 1x cserélni kell olajat, fél liter, kb 5 perc lecserélni. Meg kell tankolni ami 1 perc és néha ki kell takarítani a légszűrőt, ami a legtöbb esetben kis pattintős fedél, nagyon komoly gépeken meg 1, azaz egy csavar :D. Ha ezeket összeadjuk, akkor is sokkal kevesebb idő mint a villanyoshoz kihúzni egyetlen alkalommal a hosszabbítót.


Akkumulátoros gépet 200-300, max 400nm-re vennék. Asztallap minőségű udvarba. Hetente le kell nyíri a füvet, mert különben nem bírja.

dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

#9: én nem a #7 vagyok, de én is 50m hosszabbítót "húzok".

megvan a technikája, már gyerekkoromban is elektromossal nyírtam, az akkori ótvar gyenge géppel. A mostani vezetékes fűnyírók meg már pont olyan erősek, mint a benzinesek, lehet velük haladni. Nekem fontos volt, hogy csendes legyen, es a kerünk sincs tele kutyaszarral

dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!