Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szinte kezelhetetlen szil...

Szinte kezelhetetlen szil sövény megfékezéséhez kéne tanács ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves "csodasövény"... Hát, csoda hogy még merik árulni... sövényvágóval az első években karbantartva, de a levágott részeknél megvastagodott, egyre feljebb, feljebb kellett nyesni, majd később már láncfűrésszel "nyesni". MNára már konkrét törzse van, a 7-8 cm átmérőtől az alig átérhetőig. Oké, a 6-8 m -es magasságú fák levágva, fejmadasságig, viszont így megerősödtek az oldalhajtások a szomszéd telekre, belenőve a dróthálóba. Itt jön a kérdés, hogyan lehetne megakadályozni, hogy a földtől másfél méteres magasságig a kerítés felé nőjön?Nincs hely hozzáférni, nyesni... Felmerült a meszelés, vagy a kerítésre geotex , vagy tetőfólia... Hölgyeknek is kezelhetővé próbálom tenni, kíváncsi vagyok az ötleteitekre. KÖSZÖNÖM
febr. 13. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én levágnám földig és újraalakítanám belőle a sövényt
febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is földig vágnám aztán újra fog hajtani.
febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is felmerült, DE: egyrészt villanypásztort tart lentebb, másrészt akkor évekig nem lesz takarás a kiváncsi szemek elől, harmadrészt pedig ez nem akadályozza meg, hogy a kerítés felé nőjön újra... :(
febr. 13. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát, mindennek megvan a maga árnyoldala. Ez egy ilyen növény, erősen nő. Csak az évi sokszori nyírás lehet megoldás. (Miután a szükséges magasság felett fűrésszel levágtad, hogy felérd nyíráskor.)
febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
86%
En 3 évente tarra vágom. Mar az évben ugyanúgy takar nyárra. Másképp nem lehet kezelni annyira megvastagszik
febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az oldalhajtás ellen egyikőtök sem írt megoldást...:(
febr. 13. 22:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Először beszabályozni a magasságát, aztán évente többször metszeni. Mert hogy erősen fog hajtani, az teljesen biztos. (Kivéve, ha felfelé engeded 100 m magasra, mert akkor ott fog hajtani.)
febr. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem a magasság a kérdés , hanem hogy oldalra a közeli kerítésen át ne nőjön, mert elérhetetlen.
febr. 14. 08:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, erre válaszoltam kétszer.
febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
Bemzines sövènyvàgó lell.
febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!